Kaszuby zapraszają na mistrzostwa jeździeckie

archiwum runowo.pl

W dniach 27 -29 maja na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (Gmina Potęgowo) odbędą się IV Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie i Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Ministra Sportu i Turystyki.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat. Oceniać będą renomowani sędziowie Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy komputerów oraz fotokomórkowego pomiaru czasu na starcie i na mecie. Konkursy finałowe w trzech kategoriach jeździeckich odbędą się 29 maja (niedziela). Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Także 29 maja w godzinach 10:18:00 na uczestników mistrzostw i przybyłe rodziny czekają super atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”.
Strefa Kultury – gminne placówki kultury oraz regionalni twórcy i rękodzielnicy zaprezentują swój dorobek i potencjał twórczy. W przygotowanych warsztatach można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, będzie można zaprzyjaźnić się nawet z grupą rycerską.
Strefa Smakoszy – liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z pysznymi daniami regionalnymi od kaszubskiego smalczyku przez swojski chleb i okraszane pierogi, po ciasta prosto z domowej blachy. Nie zabraknie ekologicznych konfitur, gęsich pasztetów czy mięsiw z domowej wędzarni .
Wioska Fantazji i Sportu – strefa dla dzieci z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, konkurencjami sportowymi oraz konkursami z nagrodami i zabawami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team
Artystyczna Scena Pikniku – występy zespołów wokalnych i tanecznych w repertuarze od tańców średniowiecznych, ludowych po street dance, liczne konkursy rodzinne z nagrodami, a gościem specjalnym będzie Natalia Kubica, uczestniczka programu TVN You Can Dance 2016.
Strefa Wystawców i Edukacji – promocja trzech powiatów oraz miast Słupska, Lęborka i Bytowa, punkt informacyjny PODR, przedstawiciele Lasów Państwowych w swoich namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika.
W powszechność jeździectwa oraz rozwój obszarów wiejskich. I właśnie dlatego, w 2015 roku Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – jedyne z woj. pomorskiego – były uznane za najlepszą inicjatywę na obszarach wiejskich i zostały laureatem w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sposób na Sukces, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pod honorowym patronatem Prezydenta RP i patronatem medialnym TVP – Program 1 jako najlepsza inicjatywa na obszarach wiejskich.
www.mistrzostwa.runowo.pl