Reklama

Reklama

Reklama

środa, 29 lipiec 2015 16:23

Chabówka - weekend z „Basią i Frankiem”

Napisane przez MG
Chabówka - weekend z „Basią i Frankiem” archiwum PKP Cargo

W dniach 1-2 sierpnia, w ramach cyklu „Lato z parowozami", Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza na kolejny weekend tematyczny - po świecie kolei oprowadzą najmłodszych Basia i Franek – bohaterowie serii książeczek edukacyjnych.

Między 12.00 a 14.00 najmłodsi będą poznawać świat Basi i Franka, popularnych bohaterów książeczek dla dzieci. Przewidziane są zabawy z literkami, cyferkami oraz kolorami. Na dzieci, które odwiedzą tego dnia Skansen będą również czekały pokazy baniek mydlanych, konkursy rysunkowe, zabawy słuchowe oraz animacje. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.
Jak co tydzień w ramach tegorocznego „Lata z Parowozami" gratką dla wielbicieli parowozów będzie także możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9:10 i 14:00.

www.latozparowozami.pl

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.