Chabówka – weekend z „Basią i Frankiem”

archiwum PKP Cargo

W dniach 1-2 sierpnia, w ramach cyklu „Lato z parowozami”, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza na kolejny weekend tematyczny – po świecie kolei oprowadzą najmłodszych Basia i Franek – bohaterowie serii książeczek edukacyjnych.

Między 12.00 a 14.00 najmłodsi będą poznawać świat Basi i Franka, popularnych bohaterów książeczek dla dzieci. Przewidziane są zabawy z literkami, cyferkami oraz kolorami. Na dzieci, które odwiedzą tego dnia Skansen będą również czekały pokazy baniek mydlanych, konkursy rysunkowe, zabawy słuchowe oraz animacje. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.
Jak co tydzień w ramach tegorocznego „Lata z Parowozami” gratką dla wielbicieli parowozów będzie także możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9:10 i 14:00.

www.latozparowozami.pl