Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 26 maj 2015 08:48

Austriacka Feta na Próżnej

Napisane przez AG

W najbliższy weekend w Warszawie, Austriackie Forum Kultury będzie świętować 50. lat swojej działalności. 29 i 30 maja 2015 r. na ulicy Próżnej i na Placu Grzybowskim odbędzie się szereg imprez kulturalnych pod tytułem „Feta na Próżnej".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Martin Meisel, dyrektor Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, powiedział: „W ostatni weekend maja zapraszamy przede wszystkim na koncerty open-air na Placu Grzybowskim. W piątek 29 maja dwie młode austriackie formacje [dunkelbunt] oraz Effi & Band dodadzą wszystkim energii. Ukoronowaniem obchodów będzie sobotni koncert znamienitego austriackiego instrumentalisty Matthiasa Loibnera z przyjaciółmi oraz znanego polskiego muzyka Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii."

W koncertowej części „Fety" scenie przy Placu Grzybowskim będzie można usłyszeć mieszankę polsko-austriackiej muzyki współczesnej.
29 maja na scenie open-air zagają:
[dunkelbunt] LIVE – czyli Ulf Lindemann kompozytor, producent i DJ od lat mieszkający w Wiedniu. Jego twórczość to kolaż muzyki klubowej, elektroniki, funky, dancehall, reagge i hip-hopu z elementami muzyki orientalnej;
Effi & Band – czyli Thomas Petritsch, autor piosenek oraz kompozytor muzyki elektronicznej. Jego utwory pojawiły się już na wielu ścieżkach dźwiękowych do austriackich i włoskich filmów.

30 maja na scenie przy Placu Grzybowskim zagra Free Loibner-Prusinowski Project – mistrzowie polskiej muzyki wiejskiej, Janusz Prusinowski i jego Kompania, oraz austriackiej sceny jazzowej – Matthias Loibner z przyjaciółmi.
Poza częścią muzyczną „Feta na Próżnej" to także spotkania poświęcone stosunkom międzynarodowym i polityce kulturalnej. 29 maja odbędzie się sympozjum „Integracja – wyzwanie dla Europy", poświęcone problemowi imigracji. Sympozjum odbędzie się w siedzibie Austriackiego Forum Kultury przy ul. Próżnej 7/9 w piątek 29 maja w godzinach 10:00-14:00.


Feta na Próżnej - program:
29 maja 2015 r.

10:00 – 14:00 „Integracja – wyzwanie dla całej Europy" – sympozjum, ul. Próżna 7/9
We wszystkich krajach Europy padają pytania o wspólne życie w międzykulturowym społeczeństwie. Czy współistnienie różnych kultur musi prowadzić do konfliktów? W jakich warunkach integracja może się udać? Jakie znaczenie ma ona dla naszych społeczeństw? Jak integrować imigrantki i imigrantów, jak my sami integrujemy się z migrantkami i migrantami?

15:30 „Kultura w stosunkach międzynarodowych – zagraniczna polityka kulturalna" – dyskusja panelowa, ul. Próżna 7/9
To przede wszystkim kultura kształtuje obraz Austrii na świecie. Dla Polski kultura jest ważną wartością stałą.Nic dziwnego, zatem, że odgrywa ona istotną rolę także w stosunkach międzynarodowych. Podczas gdy w przeszłości miała służyć do celów reprezentacyjnych lub do integracji rodaków w obcym państwie, jej zadania są teraz znacznie bardziej różnorodne. Działalność zagraniczna w obszarze kultury daje możliwość pełniejszego wyczucia procesów społecznych; kultura i sztuka oddziałują na dyskursy społeczne, przemysły kreatywne i są napędem rozwoju regionalnego.

9:00 – 17:00 „All artists" – wystawa, ul. Próżna 7/9
W swojej galerii przez ostatnich 15 lat Austriackie Forum Kultury pokazywało prace przeszło dwustu artystów. Wystawa „All artists" ukazuje bez mała trzysta sylwetek artystów, ilustrując wielowątkowość ich artystycznych stanowisk i strategii.

19:00 [dunkelbunt] LIVE – koncert, scena open air, Plac Grzybowski
Electro swing i balkan beats – połączenie współczesnej elektroniki z muzyką bałkańską, klezmerską i swingiem.

20:30 Effi & Band – koncert, scena open air, Plac Grzybowski
Tradycyjny skład rockowy wzbogacony o sekcję dętą – miks brzmienia bigbandów lat 50., punku, podkładów orkiestralnych i hip-hopu.

30 maja 2015 r.

12:00 – 17:00 Heca na Próżnej! – Dla dzieci i młodzieży, ul. Próżna
Kolorowe instalacje, bumerangi, warsztaty muzyczne dla najmłodszych, piknik rodzinny i lekcje niemieckiego na wesoło. Muzeum dziecięce z Grazu zaczaruje Próżną w krainę baniek mydlanych, a młodzieżowy teatr z Wiednia zamieni ulicę w scenę teatralną.
17:00 Heca na Próżnej! c.d. – Warsztat hip-hopu dla młodzieży, Plac Grzybowski
18:00 Pojedynek didżejów, Maciej „Envee" Goliński (RDC) kontra Peter Waldenberger (ORF, Austria)
19:30 Free Loibner-Prusinowski Project – koncert, Plac Grzybowski
Dziesięciu muzyków z dwóch pozornie odmiennych światów – polskiej muzyki weselnej i austriackiej sceny jazzowej i improwizowanej – łączą siły, by porwać nas do tańca.