Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

wtorek, 03 luty 2015 00:04

Sekretarz Generalny PIT, Tomasz Rosset złożył rezygnację

Napisane przez AG, MZ
Tomasz Rosset Tomasz Rosset archiwum prywatne

Pełniący od 2 lipca 2012 roku funkcję Sekretarza Generalnego Polskiej izby Turystyki, Tomasz Rosset, złożył w poniedziałek 2 lutego wypowiedzenie umowy.

W rozmowie z WasząTurystyką.pl, Tomasz Rosset powiedział: „Jest mi bardzo przykro, że byłem zmuszony zrezygnować z pracy w PIT. Jednak nie zgadzałem się z pewnymi koncepcjami forsowanymi przez Prezydium.
Dobrze mi się tutaj pracowało, wkładałem w tę pracę umiejętności, wiedzę i serce. Z myślą o takim zaangażowaniu stanąłem trzy lata temu do konkursu... Mam nadzieję, że PIT będzie kontynuował rozpoczęte prace i życzę Izbie, Prezydium, wszystkiego najlepszego... Nie wykluczam, że moja przyszłą praca będzie związana również z turystyką."

 Tomasz Rosset to menadżer z dużym doświadczeniem. Przed PIT pracował m.in. w PLL LOT (placówki w Toronto i Łodzi), w Grupie Radiowej (dyrektor zarządzający Radia Eska w Łodzi), firmie brokerskiej Time (dyrektor, odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie reklamodawców i organizację eventów), Atlas Arenie w Łodzi (doradca prezesa). Jest łodzianinem.

Poproszony przez WasząTurystykę.pl, o komentarz, Prezes PIT, Paweł Niewiadomski, powiedział: "Tomasz Rosset otrzymał nowe warunki współpracy, których nie przyjął. Wypowiedzenie złożył sam, obecnie wykorzystuje zaległy urlop. Jego odejście to zła wiadomość dla PIT i przykro mi, że tak się stało. Współpracowało nam się bardzo dobrze i mam nadzieję, że Tomasz będzie jeszcze w jakiś sposób współpracował z izbą. Na razie nie ma pomysłu co do kandydatury na następcę, gdyż sprawa jest zbyt świeża. Nie wiem też, czy odbędzie się konkurs na to stanowisko. W czwartek odbędzie się posiedzenie Prezydium PIT, na którym zastanowimy się, w jakim trybie wybrać nowego sekretarza. Tomasz Rosset wysoko zawiesił poprzeczkę, nie będzie łatwo go zastąpić."