Sekretarz Generalny PIT, Tomasz Rosset złożył rezygnację

archiwum prywatne

Pełniący od 2 lipca 2012 roku funkcję Sekretarza Generalnego Polskiej izby Turystyki, Tomasz Rosset, złożył w poniedziałek 2 lutego wypowiedzenie umowy.

W rozmowie z WasząTurystyką.pl, Tomasz Rosset powiedział: „Jest mi bardzo przykro, że byłem zmuszony zrezygnować z pracy w PIT. Jednak nie zgadzałem się z pewnymi koncepcjami forsowanymi przez Prezydium.
Dobrze mi się tutaj pracowało, wkładałem w tę pracę umiejętności, wiedzę i serce. Z myślą o takim zaangażowaniu stanąłem trzy lata temu do konkursu… Mam nadzieję, że PIT będzie kontynuował rozpoczęte prace i życzę Izbie, Prezydium, wszystkiego najlepszego… Nie wykluczam, że moja przyszłą praca będzie związana również z turystyką.”

 Tomasz Rosset to menadżer z dużym doświadczeniem. Przed PIT pracował m.in. w PLL LOT (placówki w Toronto i Łodzi), w Grupie Radiowej (dyrektor zarządzający Radia Eska w Łodzi), firmie brokerskiej Time (dyrektor, odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie reklamodawców i organizację eventów), Atlas Arenie w Łodzi (doradca prezesa). Jest łodzianinem.

Poproszony przez WasząTurystykę.pl, o komentarz, Prezes PIT, Paweł Niewiadomski, powiedział: “Tomasz Rosset otrzymał nowe warunki współpracy, których nie przyjął. Wypowiedzenie złożył sam, obecnie wykorzystuje zaległy urlop. Jego odejście to zła wiadomość dla PIT i przykro mi, że tak się stało. Współpracowało nam się bardzo dobrze i mam nadzieję, że Tomasz będzie jeszcze w jakiś sposób współpracował z izbą. Na razie nie ma pomysłu co do kandydatury na następcę, gdyż sprawa jest zbyt świeża. Nie wiem też, czy odbędzie się konkurs na to stanowisko. W czwartek odbędzie się posiedzenie Prezydium PIT, na którym zastanowimy się, w jakim trybie wybrać nowego sekretarza. Tomasz Rosset wysoko zawiesił poprzeczkę, nie będzie łatwo go zastąpić.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center