Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 30 marzec 2015 11:50

Dni Szparagów Istrii

Napisane przez AG
Dni Szparagów Istrii archiwum croatia.com

Od 23 marca aż do 15 maja na chorwackim półwyspie Istria trwają Dni Szparagów Istrii.

Przez dwa miesiące restauracje, szczególnie w północno-zachodniej części półwyspu (np. W okolicy miejscowości Lovran) będą podawać dania oparte na dzikich szparagach, m.in. omlety (« frijata'), zupy, domowe makarony, risotto. Dzikie szparagi zbierane są na Istrii od połowy marca do końca kwietnia, są jedną z bardziej cenionych dzikich roślin wykorzystywanych w kuchni regionalnej.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.