Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 11 czerwiec 2019 11:07

Nowoczesna kolejka linowa powstanie w Jerozolimie

Napisane przez AG
Nowoczesna kolejka linowa powstanie w Jerozolimie archiwum GoIsrael

Za dwa lata. planowane jest uruchomienie nowoczesnej kolejki linowej na Stare Miasto w Jerozolimie.

Obecnie projekt inwestycji oczekuje na akceptację rządu.
Izraelski Komitet Infrastruktury zatwierdził plan budowy kolejki, której koszt jest szacowany na 55 milionów dolarów. Jest on priorytetem dla miasta, ponieważ zapewni mieszkańcom i odwiedzającym możliwość łatwiejszego dostępu do świętych miejsc i ułatwi ruch w zatłoczonej stolicy. Ma ona przewieźć docelowo do 3000 osób na godzinę, w maksymalnie 72-osobowych kabinach.

1,4-kilometrowy odcinek kolejki będzie służyć jako atrakcja turystyczna, ale przede wszystkim jako ekologiczne rozwiązanie komunikacyjne problemu zatorów drogowych i zanieczyszczeń wokół murów Starego Miasta.

System kolejek linowych pozwoli przewieźć turystów z Pierwszej Stacji - odnowionego kompleksu dworca kolejowego, od Starego Miasta do Bramy Dawida. Proponowana trasa obejmuje kilka ważnych miejsc i przechodzi wzdłuż zabytkowych murów miasta.

https://itn.co.il/top-stories/jerusalem-cable-car-gets-green-light/

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.