Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 czerwiec 2014 10:58

Mała Fatra - raj dla rowerzystów

Napisane przez AG
Jeden ze szlaków rowerowych w Małej Fatrze Jeden ze szlaków rowerowych w Małej Fatrze archiwum SACR

W roku 2013 rozpoczęto na Słowacji realizację projektu, który opierał się na pomyśle jeszcze z roku 2012, zakładającym budowę sieci 260 kilometrów tras i ścieżek rowerowych w Dolinie Terchowej, w okolicach Żyliny i w całym regionie kysuckim.

Całość ma być połączona z trasami rowerowymi w Polsce. W roku 2011 projekt powierzono inżynierowi Peterowi Chrapčiakowi, który wytyczył większość tras z dala od ruchliwych szos i poprowadził trasy służące kolarstwu górskiemu. Jednym z elementów nowego projektu jest magistrala rowerowa w Dolinie Bystrzyckiej.
Dzięki nowym trasom ( w tym 130 kilometrów specjalnie oznakowanych szlaków) region stanie się na Słowacji regionem o najbardziej gęstej sieci szlaków rowerowych - będzie ich ponad 645 kilometrów.

Igor Choma, przewodniczący okręgowej organizacji ruchu turystycznego regionu Mała Fatra powiedział: "Jestem bardzo zadowolony, że projekt, który rozpoczęliśmy w roku 2012, rozwija się. Służy on nie tylko turystom odwiedzającym nasz region, ale i mieszkańcom, którzy dzięki niemu mogą aktywnie spędzać wolny czas."

Wytyczeniu tras towarzyszyło wydanie mapy szlaków rowerowych w Małej Fatrze oraz wprowadzenie w życie nowej aplikacji na urządzenia mobilne, która ułatwi poruszanie się po trasach.