Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 13:21

Cztery wystawy na 150-lecie Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu (MAK)

Napisane przez AG
Cztery wystawy na 150-lecie Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu (MAK) MAK Design Labor, Themeninsel Hoffmann © Peter Kainz / MAK

Pierwsza wystawa jubileuszowa, która rozpocznie się 11. czerwca, nosi tytuł „Wzory. 150 lat MAK-u: od rzemiosła artystycznego po design". Wystawa podejmuje temat historii i rozwoju muzeum, od roku założenia 1864 jako instytucji kształcącej i promującej austriackie rzemiosło artystyczne do dzisiejszej instytucji o charakterze międzynarodowym, prezentującej różne obszary sztuki stosowanej jak design, architektura, sztuka współczesna.

Rozszerzeniem tej wystawy jest równoległa ekspozycja „Obrazy. 150 lat MAK-u: wystawy na fotografiach", która prezentuje współczesną i historyczną dokumentację fotograficzną wystaw, które odbyły się w muzeum. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych MAK-u.

Od 25. czerwca MAK rzuci nowe światło na zróżnicowaną twórczość austriackiego artysty, architekta i projektanta, zmarłego w kwietniu br., Hansa Holleina. Obszerna wystawa pokaże materiały pochodzące z archiwum artysty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane.

W roku jubileuszowym MAK przygotował również wystawę poświęconą twórczości Josefa Hoffmanna i Adolfa Loosa. Wystawa „Drogi modernizmu. Josef Hoffmann, Adolf Loos i ich impakt" dokumentuje różne, często sprzeczne ze sobą drogi do współczesnego kreowania przestrzeni życiowej. Wystawę będzie można jednak zobaczyć dopiero po 10. grudnia 2014 roku.

Bliższe informacje na stronie: www.mak.at

- „Wzory. 150 lat MAK-u: od rzemiosła artystycznego po design"
11. czerwiec – 05. październik 2014

- „Obrazy. 150 lat MAK-u: wystawy na fotografiach"
11. czerwiec – 05. październik 2014

- „Hollein"
25. czerwiec – 05. październik 2014

- „Drogi modernizmu. Josef Hoffmann, Adolf Loos i ich impakt"
10. grudzień 2014 – 19. kwiecień 2015