Reklama

Reklama

Reklama

środa, 31 październik 2018 08:27

Marka narodowa Niemiec na pierwszym miejscu w światowym rankingu

Napisane przez AG
Reichstag w Berlinie Reichstag w Berlinie AG

Niemcy w 2018 roku pozostają na pierwszym miejscu w renomowanym rankingu Anholt-GfK Nation Brands Index (NBI). Ranking ten przedstawia postrzegane są marki 50 porównywanych ze sobą państw świata.

Japonia i Wielka Brytania znajdują się na 2. i 3. miejscu.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), skomentowała: „Niemcy cieszą się bardzo dobrą reputacją wśród najpotężniejszych gospodarek świata. Od 2006 roku plasujemy się ciągle w pierwszej trójce, a po raz piąty zajmujemy pierwsze miejsce. Wysoka pozycja w rankingu NBI to także zasługa długofalowego promowania Niemiec jako celu podróży. Za pomocą naszych działań marketingowych, zwłaszcza kampanii online, staramy się jak najlepiej pokazać Niemcy na tle konkurencji, także w przyszłości.”

Indeks NBI bada obecną reputację państwa uwzględniając sześć kategorii – eksport, rząd, kultura, ludzie, turystyka oraz imigracja/inwestycje, a te z kolei składają się z trzydziestu dodatkowych czynników. We wszystkich sześciu segmentach Niemcy znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Długoterminowe porównanie na przestrzeni ostatnich 10 lat ukazuje nadzwyczaj stabilne postrzeganie Niemiec.
W kategorii eksport (3. miejsce) i rząd (4. miejsce) Niemcy w 2018 roku uplasowały się na takich samych miejscach co w roku 2008. Postrzeganie potencjału imigracyjnego oraz inwestycyjnego poprawiło się z piątego na trzecie miejsce, w kategorii kultura odnotowano wzrost z czwartego na trzecie miejsce, w turystyce z dziesiątego na dziewiąte miejsce.
Tylko w kategorii ludzie Niemcy spadły o jedno miejsce niżej i plasują się na ósmym miejscu.

W ramach drugiego kongresu Germany Incoming & Brand Summit zorganizowanego przez DZT w ubiegłym tygodniu w Weimarze dr Vadim Volos, dyrektor generalny NBI, omówił szczegółowe wyniki badania oraz poruszył tematykę znaczenia kultury jako integralnej części marki Niemcy-cel podróży.

Według badania 40 procent zapytanych kojarzy Niemcy ze sportem i muzeami. Pomiędzy 20 a 30 procent zapytanych podaje design, film, muzykę, sztuki wizualne oraz operę.

Niemcy są wiodącym rynkiem w segmencie podróży kulturowych w Europie. O DZT Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa „izba turystyki” Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), które wspiera ją na mocy ustawy niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania niemieckiej turystyki przyjazdowej. DZT posiada 32 przedstawicielstwa zagraniczne na całym świecie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.