Reklama

Reklama

Reklama

środa, 21 maj 2014 12:47

Nawałnica w Tatrach Wysokich nie zaszkodziła turystyce

Napisane przez AG
Panorama Tatr z Czerwonej Ławki Panorama Tatr z Czerwonej Ławki AG

Dziesięć lat po wielkiej katastrofie (huragan połamał setki tysięcy drzew od Szczyrbskiego Jeziora po Tatrzańską łomnicę), Tatry Wysokie otrzymały kolejny cios od natury. Ulewne deszcze i wiatry znowu spowodowały połamanie setek tysięcy drzew. Dzięki Bogu, skutki nie są tak przerażające, jak przed dekadą, tegoroczny atak wichury nie wywarł żadnego też wpływu na infrastrukturę turystyczną.

Wszystkie drogi i ścieżki w Tatrach są przejezdne i dostępne dla pieszych i rowerzystów, nie ucierpiało żadne ze schronisk, ani innych obiektów noclegowych. Oczywiście, po raz kolejny zmienił się krajobraz - niższe partie Tatr jeszcze bardziej wyłysiały, ale turyści nie mają żadnych przeszkód w wędrowaniu.

Ján Mokoš, przewodniczący rady dyrektorów regionalnych organizacji ruchu turystycznego w Wysokich Tatrach powiedział: "To, co się stało, jest smutne, ale nie cofniemy czasu. Na szczęście, ani przez moment nasi goście nie byli zagrożeni a teraz rząd i miejscowe firmy dokładają starań, by turyści nie odczuwali skutków nawałnicy."

Turyści mogą korzystać ze wszystkich kolejek w Tatrach, dostępne są wszystkie szlaki piesze i rowerowe, działa bez przerwy aquapark w Popradzie, działają wszystkie schroniska górskie.
Oficjalne otwarcie sezonu letniego w Tatrach Wysokich nastąpi tradycyjnie 15 czerwca, od tego też dnia można wyruszyć na szlaki powyżej schronisk górskich oraz oficjalnie wyruszyć do schroniska pod Rysami.Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.