Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 07 listopad 2013 09:44

Zurych szykuje świąteczną iluminację

Napisane przez AG
Ulica Banhoffstrasse w centrum Zurychu Ulica Banhoffstrasse w centrum Zurychu

Już 21 listopada główne ulice i place Zurychu rozbłysną tysiącami świateł.

Jak co roku najbardziej spektakularne iluminacje ozdobią ulicę Bahnhofstrasse. O d góry przykryję ją baldachim barwnych gwiazd. Instalacja świetlna nosząca nazwę Lucy to 12 tysięcy białych czerwonych I niebieskich żarówek LED (z których każda będzie mogła być indywidulanie kontrolowana) tworzących świąteczny nastrój. Pierwszego wieczoru „świetlnego", w ramach Nocy Zakupów, sklepy będą otwarte do godziny 22. W odległym 40 minut jazdy pociągiem do Zurychu, Baden instalację świąteczną projektuje sławny artysta Willi Walter. Centrum uzdrowiska rozświetlone będzie nastrojowymi zestawami lampek. Odsłonięcie uroczyste dekoracji nastąpi podczas tradycyjnej imprezy Liechterwecke, podczas której setki dzieci akompaniują zapaleniu dekoracji dzwoniąc małymi dzwoneczkami.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.