Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 sierpień 2018 10:19

Zakaz kąpieli w Marsa Alam

Napisane przez MG
Pomost jednego z hoteli w Marsa Alam Pomost jednego z hoteli w Marsa Alam AG

Do piątku 16 sierpnia w Marsa Alam i najbliższej okolicy wybrzeża miasta obowiązuje całkowity zakaz pływania na wszystkich plażach, oraz snurkowania i nurkowania na wodach otwartych.

Nie wolno się kąpać: w nadbrzeżach, w pół zamkniętych naturalnych zatoczkach, na obszarach wody płytkiej od rejonu Marsa Samadai na południe od miasta, do Marsa Egla na północy. Zawieszone zostały także wycieczki turystyczne na otwarte morze w celu nurkowania i snurkowania w tym obszarze. Departamentu Rezerwatów Przyrody Morza Czerwonego ostrzega także przed próbami nęcenia wszelkiego rodzaju ryb nie tylko na otwartym morzu, ale także z brzegu.

Zakaz ma związek z ostatnim atakiem rekina, w wyniku którego zmarł 42-letni turysta z Czech.

Zakaz może zostać wydłużony, ale także odwołany w każdej chwili.

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.