Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 07 maj 2018 19:58

Dubaj – 15,8 mln turystów w 2017 roku

Napisane przez AG
Widok Dubaju z samolotu wycieczkowego Widok Dubaju z samolotu wycieczkowego AG

Dubai Tourism opublikował coroczny "Visitor Report", przedstawiając szczegółową analizę wyników dotyczących tursytyki przyjazdowej za ubiegły roku. Za najważniejszych cel strategicznych Dubai Tourism uznaje osiągnięcie poziomu 20 milionów odwiedzających do roku 2020.

Najważniejsze wnioski z „Visitor report” to:

• W 2017 roku Dubaj odwiedziło 15,8 miliona odwiedzajacych, co stanowiło wzrost o 6,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim rokiem.

• 10 największych rynków źródłowych stanowi 59 proc. łącznej liczby turystów

• Trzech na czterech gości stanowiły rodzinami oraz pary- potwierdzając tym samym że Dubaj jest przede wszystkim rodzinną destyancją,

• 73,8 proc. turystów podróżowało do Dubaju w celach rekreacyjnych, 13,9 proc. odwiedziny znajomych i krewnych, a podróże służbowe zaledwie 11,5 proc.

• 77 proc. odwiedzających zdecydowało się na zakwaterowanie w formie płatnej, w przeciwieństwie do pobytu z przyjaciółmi i rodziną.

• Średni czas pobytu w Dubaju to aż 7,6 dnia

• The Dubai Mall pozostało wciąż najpopularniejszą atrakcją miasta, przyciągając aż 97 procent wszytskich odwiedzających Dubaj. W dalszej kolejności najchętniej odwiedzano Fontannę Dubaju (81 proc.) oraz historyczne dzielnice miasta (63 proc.)

• 99,4 proc. ankietowanych odwiedzających stwierdziło, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni (69,1 proc.) z ogólnego doświadczenia Dubaju

• Największy wzrost ogólnego poziomu satysfakcji zaobserwowano wśród podróżujących z Niemiec i Francji oraz Chin.

Pełen raport do pobrania pod poniższym linkiem:
https://www.dropbox.com/sh/zzxh8xvh4fzsui5/AADMa5fUmNeQd9eg0V9sNjXga?dl=0

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.