Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 15:28

Singapur – rosną przychody turystyki

Napisał
Singapur – rosną przychody turystyki archiwum STB

Dochody z turystyki w 2017 roku w Singapurze wyniosły 26,8 mld dolarów, o 3,9 proc. więcej niż w 2016 roku/ Liczba gości zagranicznych wzrosła o 6,2 proc. do 17,4 mln.

Liczba gości zagranicznych wzrosła aż z 13 na 15 najważniejszych rynków.

Lionel Teo, prezes Singapurskiej Izby Turystyki, powiedział: „Singapore Tourism Board (STB) z zadowoleniem przyjmuje raport o drugim z rzędu roku wzrostu zarówno dochodó z turystyki, jak i wzrostu liczby turystów zagranicznych. Połączone wysiłki STB i naszych partnerów biznesowych dały bardzo dobre efekty. Do tego trzeba dodać globalne ożywienie gospodarki, wzrost liczby podróży w regionie Azji i Pacyfiku oraz zwiększona liczbę połączeń lotniczych i statków wycieczkowych z Singapurem. To wszystko dało nam w 2017 roku wspaniały wzrost ruchu turystycznego, zwłaszcza międzynarodowego.”

W pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku największą dynamiką przyjazdów do Singapuru wykazały się: Chiny (+10 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku), Stany Zjednoczone (+22 proc.) Wielka Brytania (+24 proc.). Z Chin i Wielkiej Brytanii przeważali goście zainteresowani wypoczynkiem i zakupami, zaś ze Stanów Zjednoczonych – podróżujący z celach biznesowych (branża spotkań) i zakupowych.

Zmalała liczba gości z Indonezji (minus 7 proc.), Indii (minus 1 proc.,) i Japonii (minus 9 proc.).

STB szacuje, że w 2018 roku dochody z turystyki wyniosą 27,1 – 27,6 mld dolarów, a liczba turystó zagranicznych – od 17,6 do 18,1 mln.