Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 15:28

Singapur – rosną przychody turystyki

Napisał
Singapur – rosną przychody turystyki archiwum STB

Dochody z turystyki w 2017 roku w Singapurze wyniosły 26,8 mld dolarów, o 3,9 proc. więcej niż w 2016 roku/ Liczba gości zagranicznych wzrosła o 6,2 proc. do 17,4 mln.

Liczba gości zagranicznych wzrosła aż z 13 na 15 najważniejszych rynków.

Lionel Teo, prezes Singapurskiej Izby Turystyki, powiedział: „Singapore Tourism Board (STB) z zadowoleniem przyjmuje raport o drugim z rzędu roku wzrostu zarówno dochodó z turystyki, jak i wzrostu liczby turystów zagranicznych. Połączone wysiłki STB i naszych partnerów biznesowych dały bardzo dobre efekty. Do tego trzeba dodać globalne ożywienie gospodarki, wzrost liczby podróży w regionie Azji i Pacyfiku oraz zwiększona liczbę połączeń lotniczych i statków wycieczkowych z Singapurem. To wszystko dało nam w 2017 roku wspaniały wzrost ruchu turystycznego, zwłaszcza międzynarodowego.”

W pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku największą dynamiką przyjazdów do Singapuru wykazały się: Chiny (+10 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku), Stany Zjednoczone (+22 proc.) Wielka Brytania (+24 proc.). Z Chin i Wielkiej Brytanii przeważali goście zainteresowani wypoczynkiem i zakupami, zaś ze Stanów Zjednoczonych – podróżujący z celach biznesowych (branża spotkań) i zakupowych.

Zmalała liczba gości z Indonezji (minus 7 proc.), Indii (minus 1 proc.,) i Japonii (minus 9 proc.).

STB szacuje, że w 2018 roku dochody z turystyki wyniosą 27,1 – 27,6 mld dolarów, a liczba turystó zagranicznych – od 17,6 do 18,1 mln.

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.