Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 09:14

Światło będzie rządzić Helsingborgiem

Napisane przez MG
Światło będzie rządzić Helsingborgiem archiwum VisitSweden

Od 9 do 18 lutego spektakularne instalacje świetlne i dźwiękowe, a także szereg ekscytujących, interaktywnych wydarzeń wypełniać będą nadmorski Helsingborg w regionie Skanii podczas festiwalu światła DRÖMLJUS.

Helen von Platen, szefowa wydarzeń w Helsingborg Arena & Scen AB, powiedziała: “Organizujemy Festiwal Drömljus, aby mieszkańcy Helsingborga mogli spotkać się, przeżywać chwile radości i doświadczyć magicznej atmosfery miasta, które rozbłyśnie światłami wśród ciemności typowych dla tej pory roku.”

Dzięki najnowocześniejszej technologii i zaangażowaniu zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych artystów i projektantów światła, instalacje stworzą atrakcyjne przestrzenie w całym mieście, od Furutorpsplatsen na południu po St Jörgens na północy. Wśród wyróżniających się elementów festiwalu są miedzy innymi projekcje na południowej fasadzie ratusza autorstwa Marie-Jeanne Gauthé i interaktywne instalacje belgijskiego studia animacji Skullmapping.

George Jonasson, Project Manager w Drömljus, dodał: „Naszym celem jest stworzenie wydarzenia i doświadczeń, których oddziaływanie wykracza poza efekty znane ze statycznych instalacji świetlnych. Staramy się stworzyć coś naprawdę niezapomnianego, co przemawia do wszystkich grup wiekowych i oddziałuje na wszystkie zmysły.”

Drömljus jest wydarzeniem otwartym, udział w nim może wziąć każdy, bez opłaty za wstęp. Motywem przewodnim festiwalu są zagadnienia zwiazane z ułatwianiem dostępu, bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem. Około jedna trzecia instalacji ma charakter trwały i jest kontynuacją prac władz tego portowego miasta dotyczących bezpieczeństwa i dostępności.

Martin Hadmyr, kierownik architektury krajobrazu w urzędzie miejskim w Helsingborgu, skomentował: „Festiwal Drömljus w niesamowity sposób zaangażował mnóstwo ludzi: mieszkańców, właścicieli nieruchomości, firm i członków rozmaitych stowarzyszeń. Niezmiernie cieszy nas fakt, że niektóre spektakularne instalacje staną się częścią miejskiego krajobrazu po zakończeniu Drömljus.”

Festiwal będzie odbywał się w Helsingborgu od 9. do 18. lutego 2018, codziennie w godzinach od 18:00 do 22:00.
Helsingborg znajduje się w odległości około 65 km na północ od Malmö. Najwygodniejsze połączenie z Malmö oferują koleje, przy czym czas podróży szybkim pociągiem sieci Öresundståg to około 40 minut.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.dromljus.se/in-english