LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 10 kwiecień 2014 13:11

Dusseldorf bije rekordy popularności

Napisane przez AG
Dusseldorf bije rekordy popularności archiwum dusseldorf-tourism

Liczba gości w Düsseldorfie rosła w ostatnich latach z roku na rok, a w roku 2013 osiągnęła rekordowy poziom - turyści wykupili 4,25 mln noclegów.

To już drugi rok z rzędu, w którym została przekroczona liczba 4 mln noclegów.
Według fachowców popularność miasta wynika z tego, ze jest postrzegane zarówno jako miejsce do wypoczynki, jak i miasto targowe i kongresowe. Jednak w ubiegłym roku odbyło się mniej kongresów i konferencji, co skłania do oceny, że Dusseldorf jest coraz częściej wybierany jako cel podróży ze względu na swoją atrakcyjność pod względem turystycznym.

Eva-Maria Illigen-Günther prezes zarządu miejskiej izby turystycznej powiedziała: "Dusseldorf jest miastem targowym i miastem konferencyjnym z dużym potencjałem ekonomicznym. Jednak jest to także dobry cel dla zwykłych turystów: są tutaj liczne kulturalne atrakcje, wiele wydarzeń, ceniona i lubiana strefa zakupowa."

Blisko 40 proc. noclegów w hotelach Dusseldorfu wykupili turyści zagraniczni. Liczba zarezerwowanych przez nich noclegów wzrosła o 3,7 proc. w porównaniu do roku 2012 i osiągnęła 1 696 419. Najwyższe wzrosty liczby noclegów zanotowano u gości ze Stanów Zjednoczonych (+15,8 proc, do 126 266 noclegów), potem u Rosjan (+15,2 proc.), gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+14,4 proc.), Holendrów (+5,6 proc.), Brytyjczyków (+2,7 proc.).