Dusseldorf bije rekordy popularności

archiwum dusseldorf-tourism

Liczba gości w Düsseldorfie rosła w ostatnich latach z roku na rok, a w roku 2013 osiągnęła rekordowy poziom – turyści wykupili 4,25 mln noclegów.

To już drugi rok z rzędu, w którym została przekroczona liczba 4 mln noclegów.
Według fachowców popularność miasta wynika z tego, ze jest postrzegane zarówno jako miejsce do wypoczynki, jak i miasto targowe i kongresowe. Jednak w ubiegłym roku odbyło się mniej kongresów i konferencji, co skłania do oceny, że Dusseldorf jest coraz częściej wybierany jako cel podróży ze względu na swoją atrakcyjność pod względem turystycznym.

Eva-Maria Illigen-Günther prezes zarządu miejskiej izby turystycznej powiedziała: “Dusseldorf jest miastem targowym i miastem konferencyjnym z dużym potencjałem ekonomicznym. Jednak jest to także dobry cel dla zwykłych turystów: są tutaj liczne kulturalne atrakcje, wiele wydarzeń, ceniona i lubiana strefa zakupowa.”

Blisko 40 proc. noclegów w hotelach Dusseldorfu wykupili turyści zagraniczni. Liczba zarezerwowanych przez nich noclegów wzrosła o 3,7 proc. w porównaniu do roku 2012 i osiągnęła 1 696 419. Najwyższe wzrosty liczby noclegów zanotowano u gości ze Stanów Zjednoczonych (+15,8 proc, do 126 266 noclegów), potem u Rosjan (+15,2 proc.), gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+14,4 proc.), Holendrów (+5,6 proc.), Brytyjczyków (+2,7 proc.).