Reklama

Reklama

Reklama

środa, 26 lipiec 2017 10:35

Premier Szwecji: wolny czas na łonie natury

Napisane przez MG
Premier Szwecji: wolny czas na łonie natury materiały prasowe

Premier Szwecji Stefan Löfven dołączył do promocji swojego kraju i poparł inicjatywę Visit Sweden, w ramach której cały kraj został udostępniony „do wynajęcia” w serwisie Airbnb.

Stefan Löfven powiedział: „Wspaniała przyroda Szwecji w połączeniu z powszechnym prawem do swobodnego poruszania się poza utartymi szlakami jest jednym z największych atutów, dla których warto przyjechać do naszego kraju. Teraz dzięki wysiłkom Visit Sweden jeszcze więcej osób będzie mogło doświadczyć wspaniałych wrażeń płynących z podróży do Szwecji.”

Jednocześnie premier opowiedział o pięciu własnych pomysłach na najlepsze sposoby spędzania wolnego czasu w otoczeniu szwedzkiej przyrody. Oto one:

1. Podziwianie przy lampce wina z żoną Ullą spektakularnego widoku na wybrzeże Höga Kusten w pobliżu Örnsköldsvik, rodzinnego miasta premiera.

2. Spacer po  jednym z największych w Szwecji lasów – jako relaks płynący z czystej prostoty.

3. Rąbanie drewna o poranku na podwórku przy domku letniskowym premiera na północy Szwecji.

4. Jedzenie gofrów z zebranymi na łące malinami nordyckimi, zwanymi także „zlotem Północy”.

5. Puszczanie kaczek na tafli jeziora – w języku szwedzkim to “Kasta macka”, czyli w dosłownym tłumaczeniu: „rzucanie kanapką”.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.