Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 26 maj 2017 09:07

Aquapark Bešeňová jak nowa

Napisane przez MG
Aquapark Bešeňová jak nowa archiwum Bešeňová

Popularny liptowski kompleks termalny przechodzi wyraźną metamorfozę, która polega przede wszystkim kosztownych inwestycjach o łącznej wartości 7 mln euro.

W sezon letni Bešeňová wkroczy z nowościami takimi jak kryta strefa relaksu -atrium, odnowiona restauracja Bistro, unikalny Hotel Galeria Thermal**** dla wymagających klientów, bar wodny Cosmopolitan, codzienne ceremonie saunowe i bogaty program letnich imprez.

Na początku roku Bešeňová przedstawiła pierwszą nowość – całoroczny odkryty aquabar Cosmopolitan, którego dotychczas brakowało. Bar z obsługą pośród basenów termalnych, z atrakcyjnymi miejscami do relaksu dopełnia przyjemnej atmosfery kompleksu. Wielofunkcyjny bar sprawdza się zarówno „w wodzie”, jak i „na lądzie”. Jego górna część służy gościom przebywającym poza basenem. Oferuje szybkie przekąski i miłą przestrzeń do siedzenia. W dolnej części jest obsługa. Klienci baru mogą przysiąść na zabudowanych siedzeniach wzdłuż zewnętrznej krawędzi baru. Część relaksacyjną basenu dopełniają atrakcje takie jak powietrzne leżanki masujące, gejzery powietrzne i miejsca do relaksu, w których można się odprężyć z drinkiem w dłoni.

Od połowy kwietnia goście parku wodnego i hotelu mogą korzystać z nowej strefy relaksacyjnej atrium, która zajęła miejsce dawnych jacuzzi. To ogromna jasna przestrzeń o powierzchni 1000 metrów kwadratowych będąca sercem całego krytego kompleksu.

Park wodny myśli też o najmłodszych i przygotowuje dla nich akwarium z żywymi rybkami i interaktywnym kącikiem dla dzieci.

Martin Čupka, dyrektor aquaparku Bešeňová, powiedział: „Całe Atrium to oaza spokoju, gdzie czuje się siłę natury, zaś samo wnętrze przywodzi na myśl liptowską łąkę, na której można wypoczywać albo spacerować. Wynika to z odpowiedniego doboru materiałów, np. żywej zieleni w doniczkach, w możliwie największym stopniu przypominającej Liptów, a zatem imitacji typowych gatunków drzew np. brzoza, lipa, a także elementów liptowskiej architektury – młyn wodny, drewniane wykończenia z motywem drewna, imitacje okien z okiennicami z epoki czy ścian starych zabudowań gospodarczych, drewniane beczki i wreszcie fontanna tryskająca ze skały symbolizującej masyw bešeňovskiego trawertynu. W Atrium znalazło się także miejsce na oryginalną roślinność wiecznie zieloną. Wysiłki architektów skupiały się na stworzeniu harmonijnej przestrzeni, w której goście mogą się zrelaksować, a przy tym dostrzegać różne detale i podziwiać widoki.”

Miroslava Garajová z działu marketingu aquaparku Bešeňová dodała: „W Atrium, które będzie służyło głównie do relaksu znajdzie się także całoroczny bar samoobsługowy na 60 osób, serwujący słodkie pyszności, francuskie naleśniki, lody i napoje. Rozwiązanie architektoniczne kompleksu Atrium polega na połączeniu przestrzeni basenowej, korytarzy i strefy obsługowej restauracji w jedną bezbarierową, przestronną całość i utworzeniu tzw. hali basenowej i restauracyjnej ze strefą relaksu, których wysokość przekracza dwie kondygnacje.”

W czerwcu odwiedzający będą mogli zobaczyć także odnowioną restaurację Bistro, która po przebudowie pomieści znacznie więcej gości – liczba miejsc wzrośnie z 80 do 200. Wraz ze zmianą wizerunku zmieni się także oferta kulinarna, klienci będą mogą liczyć na przyjemne miejsce i sprawniejszą obsługę. Zmiana oblicza restauracji Bistro oznacza również powiększenie tarasu z widokiem na Chopok i stworzenie chilloutowej strefy relaksu.

Za parę tygodni pierwsi goście będą mogli sprawdzić standard usług VIP i przekonać się o życiodajnej energii liptowskiego wellness w nowo otwartym Hotelu Galeria Thermal****, który jako jedyny hotel w Słowacji oferuje zakwaterowanym gościom bezpośredni dostęp do basenów termalnych z pokoi. Hotel Galeria Thermal**** ma 45 pokoi, interesującą bryłę, przepiękne widoki, a swoim holistycznym podejściem zainteresuje wymagających klientów, którzy szukają zdrowego stylu życia i troski nastawionej na wszystkie trzy wymiary: ciało, duszę i umysł.

W najbliższych latach planowany jest remont Wellness & Spa z saunami, przewiduje się także budowę nowej odkrytej części z saunami, jacuzzi i miejscami do relaksu. Nowością wiosny jest z kolei sauna parowa „Świt” , w której goście mogą się poczuć jak podczas porannego przebudzenia przyrody i naładować energią pochodzącą z „promieni słonecznych” i peelingu solnego. Dużą popularnością w Bešeňovej cieszą się rytuały saunowe, dlatego dla tych, którzy uwielbiają relaks aquapark przygotował codzienne ceremonie saunowe. Intensywny 10-minutowy pokaz to gwarantowane przeżycia wizualne połączone z dobroczynnym działaniem na organizm.
Bešeňová zmienia swoje oblicze nie tylko poprzez zakrojone na szeroką skalę inwestycje, lecz również całkowity rebranding.

www.besenova.com