LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 26 maj 2017 09:07

Aquapark Bešeňová jak nowa

Napisane przez MG
Aquapark Bešeňová jak nowa archiwum Bešeňová

Popularny liptowski kompleks termalny przechodzi wyraźną metamorfozę, która polega przede wszystkim kosztownych inwestycjach o łącznej wartości 7 mln euro.

W sezon letni Bešeňová wkroczy z nowościami takimi jak kryta strefa relaksu -atrium, odnowiona restauracja Bistro, unikalny Hotel Galeria Thermal**** dla wymagających klientów, bar wodny Cosmopolitan, codzienne ceremonie saunowe i bogaty program letnich imprez.

Na początku roku Bešeňová przedstawiła pierwszą nowość – całoroczny odkryty aquabar Cosmopolitan, którego dotychczas brakowało. Bar z obsługą pośród basenów termalnych, z atrakcyjnymi miejscami do relaksu dopełnia przyjemnej atmosfery kompleksu. Wielofunkcyjny bar sprawdza się zarówno „w wodzie”, jak i „na lądzie”. Jego górna część służy gościom przebywającym poza basenem. Oferuje szybkie przekąski i miłą przestrzeń do siedzenia. W dolnej części jest obsługa. Klienci baru mogą przysiąść na zabudowanych siedzeniach wzdłuż zewnętrznej krawędzi baru. Część relaksacyjną basenu dopełniają atrakcje takie jak powietrzne leżanki masujące, gejzery powietrzne i miejsca do relaksu, w których można się odprężyć z drinkiem w dłoni.

Od połowy kwietnia goście parku wodnego i hotelu mogą korzystać z nowej strefy relaksacyjnej atrium, która zajęła miejsce dawnych jacuzzi. To ogromna jasna przestrzeń o powierzchni 1000 metrów kwadratowych będąca sercem całego krytego kompleksu.

Park wodny myśli też o najmłodszych i przygotowuje dla nich akwarium z żywymi rybkami i interaktywnym kącikiem dla dzieci.

Martin Čupka, dyrektor aquaparku Bešeňová, powiedział: „Całe Atrium to oaza spokoju, gdzie czuje się siłę natury, zaś samo wnętrze przywodzi na myśl liptowską łąkę, na której można wypoczywać albo spacerować. Wynika to z odpowiedniego doboru materiałów, np. żywej zieleni w doniczkach, w możliwie największym stopniu przypominającej Liptów, a zatem imitacji typowych gatunków drzew np. brzoza, lipa, a także elementów liptowskiej architektury – młyn wodny, drewniane wykończenia z motywem drewna, imitacje okien z okiennicami z epoki czy ścian starych zabudowań gospodarczych, drewniane beczki i wreszcie fontanna tryskająca ze skały symbolizującej masyw bešeňovskiego trawertynu. W Atrium znalazło się także miejsce na oryginalną roślinność wiecznie zieloną. Wysiłki architektów skupiały się na stworzeniu harmonijnej przestrzeni, w której goście mogą się zrelaksować, a przy tym dostrzegać różne detale i podziwiać widoki.”

Miroslava Garajová z działu marketingu aquaparku Bešeňová dodała: „W Atrium, które będzie służyło głównie do relaksu znajdzie się także całoroczny bar samoobsługowy na 60 osób, serwujący słodkie pyszności, francuskie naleśniki, lody i napoje. Rozwiązanie architektoniczne kompleksu Atrium polega na połączeniu przestrzeni basenowej, korytarzy i strefy obsługowej restauracji w jedną bezbarierową, przestronną całość i utworzeniu tzw. hali basenowej i restauracyjnej ze strefą relaksu, których wysokość przekracza dwie kondygnacje.”

W czerwcu odwiedzający będą mogli zobaczyć także odnowioną restaurację Bistro, która po przebudowie pomieści znacznie więcej gości – liczba miejsc wzrośnie z 80 do 200. Wraz ze zmianą wizerunku zmieni się także oferta kulinarna, klienci będą mogą liczyć na przyjemne miejsce i sprawniejszą obsługę. Zmiana oblicza restauracji Bistro oznacza również powiększenie tarasu z widokiem na Chopok i stworzenie chilloutowej strefy relaksu.

Za parę tygodni pierwsi goście będą mogli sprawdzić standard usług VIP i przekonać się o życiodajnej energii liptowskiego wellness w nowo otwartym Hotelu Galeria Thermal****, który jako jedyny hotel w Słowacji oferuje zakwaterowanym gościom bezpośredni dostęp do basenów termalnych z pokoi. Hotel Galeria Thermal**** ma 45 pokoi, interesującą bryłę, przepiękne widoki, a swoim holistycznym podejściem zainteresuje wymagających klientów, którzy szukają zdrowego stylu życia i troski nastawionej na wszystkie trzy wymiary: ciało, duszę i umysł.

W najbliższych latach planowany jest remont Wellness & Spa z saunami, przewiduje się także budowę nowej odkrytej części z saunami, jacuzzi i miejscami do relaksu. Nowością wiosny jest z kolei sauna parowa „Świt” , w której goście mogą się poczuć jak podczas porannego przebudzenia przyrody i naładować energią pochodzącą z „promieni słonecznych” i peelingu solnego. Dużą popularnością w Bešeňovej cieszą się rytuały saunowe, dlatego dla tych, którzy uwielbiają relaks aquapark przygotował codzienne ceremonie saunowe. Intensywny 10-minutowy pokaz to gwarantowane przeżycia wizualne połączone z dobroczynnym działaniem na organizm.
Bešeňová zmienia swoje oblicze nie tylko poprzez zakrojone na szeroką skalę inwestycje, lecz również całkowity rebranding.

www.besenova.com