Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 19:23

Międzynarodowy Dzień Muzeów w Hiszpanii

Napisane przez MG
Muzeum Guggenheima w Bilbao Muzeum Guggenheima w Bilbao materiały prasowe

Motywem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Muzeów w Hiszpanii (18 maja) są muzea i kontrowersyjne historie.

To nie przypadek, że otwarcie wystawy dotyczącej słynnego dzieła Guerniki, Picassa, zaplanowano właśnie na ten dzień. Muzeum Reina Sofía w Madrycie ma specjalną wystawę zorganizowaną z okazji 80 rocznicy bombardowań podczas hiszpańskiej wojny domowej. Wystawa zatytułowana Pity and Terror: Picasso's Path to Guernica to zbiór ponad 150 arcydzieł Picassa.

W Bilbao celebracja będzie o tyle wyjątkowa, że Dzień Muzeów połączony jest z dwudziestą rocznicą Muzeum Guggenheima. Poza najlepszym wyborem sztuki współczesnej, w kwietniu muzeum oferuje wiele innych wydarzeń, takich jak koncerty, przedstawienia teatralne czy warsztaty dla dzieci.

Większość muzeów w Hiszpanii można 18 maja odwiedzić bezpłatnie. Dodatkowo część z nich w sobotę, 21 maja otwarta jest do godziny pierwszej w nocy ze względu na Noc Muzeów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.