Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 kwiecień 2017 20:56

Dubaj chce polskich turystów

Napisane przez AG
Z lewej: Nader Albastaki Z lewej: Nader Albastaki AG

W 2017 roku Dubaj chce zwiększyć liczbę turystów polskich o 20 proc. w stosunku do roku 2016.

Dubai Tourism and Commerce Marketing (DTCM) zorganizowało w Warszawie spotkanie z mediami oraz workshop, na który przyjechało 15 przedstawicieli touroperatorów i hotelarzy z Dubaju.

Jeszcze dwadzieścia lat temu, w 1996 roku Dubaj dysponował 293 hotelami z 15 tysiącami pokojów a odwiedziło go 1,9 mln turystów. Po dziesięciu latach liczba hoteli wzrosła do 423, liczba pokojów - do 40 tysięcy a liczba turystów - do 6,4 mln. Rok temu w Dubaju 681 hoteli dysponowało 102 845 pokojami. Emirat odwiedziło w 2016 roku 14,9 mln turystów. To czwarty najchętniej odwiedzany kierunek na świecie.

Nader Albastaki, senior manager strategic partnership w DTCM, powiedział w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl: “Chcemy być miastem numer jeden na świecie dla turystów, dla biznesu i dla przemysłu spotkań. Chcemy także być kierunkiem, do którego najchętniej się wraca.

Najpopularniejszymi wśród turystów atrakcjami Dubaju są:
Centrum Handlowe Dubai Mall - 86 proc. turystów odwiedza to miejsce
Fontanna - 67 proc.
Plaże - 49 proc.
Zabytki kultury - 49 proc.
Wyspy palmowe - 33 proc.
Burj Khalifa - 31 proc.
Safari na pustyni - 19 proc.
Burj al Arab - 19 proc.

Nader Albastaki dodał: “W 2016 roku Dubaj odwiedziło 55 tys. Polaków, o 10 proc. więcej niż w 2016 roku. Celem DTCM jest zwiększenie liczby gości z Polski w 2017 o 20 proc. Chcemy, by Polacy rozróżniali wyraźnie Dubaj od innych Emiratów i żeby traktowali go, jako cel podróży całych rodzin. Wierzę, że całe rodziny chętnie odwiedzą nasze atrakcje: parki tematyczne, IMG Park Adventure czy park wodny.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.