Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 24 luty 2017 20:58

Egipt: niewielka podwyżka wizy

Napisane przez AG
Turyści zwiedzający świątynię w Luksorze Turyści zwiedzający świątynię w Luksorze AG

Magdy Abdel Ghaffar, Minister Spraw Zagranicznych ogłosił podniesienie cen wiz wjazdowych do Egiptu. Wielokrotna wiza turystyczna ma podrożeć z 25 dolarów, do prawie 31 dolarów.

Jak podał egispki portal rządowy www.sis.gov.eg, Magdy Abdel Ghaffar, już 16 lutego zdecydował o podwyżce wszystkich rodzajów cen wjazdowych do Egiptu. I tak jednorazowa kosztować będzie obecnie 400 funtów egipskich (prawie 25 dolarów), wielokrotna turystyczna - 500 funtów egipskich - (prawie 31 dolarów). Podrożały również wizy nieturystyczne oraz dyplomatyczne.
Podwyżka nie jest wysoka, jednak Egipt wciąż nie decyduje się na zniesienie wiz dla Polaków o czym wspominał niecałe dwa lata temu w Warszawie Tamer Marzouk, ówczesny dyrektor Biura ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu w Berlinie odpowiedzialny m.in. za rynek polski (czytaj TUTAJ).

Komunikat ze strony rządowej czytaj TUTAJ

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.