Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 lipiec 2016 16:02

Festiwal Filmowy w Wiedniu

Napisane przez MG
Festiwal Filmowy w Wiedniu archiwum stadtwienmarketing

W dniach 14. lipca – 4. września przed wiedeńskim Ratuszem odbędzie się Festiwal Muzyki Filmowej. To już 26 odsłona tego letniego festiwalu w austriackiej stolicy.

Na inaugurację festiwalu zaplanowano pokaz „La Boheme” Metropolitan Opera w Nowym Jorku w ramach nagrania „Met Opera HD Live”. Kultura wysoka przez 53 dni gościć będzie przed wiedeńskim Ratuszem, oczywiście dostępna dla wszystkich i bez biletów.

W roku ubiegłym festiwal odwiedziło 860 000 widzów i słuchaczy, nie tylko wiedeńczyków, ale również turystów przybyłych z różnych stron świata. Tegoroczni uczestnicy mogą również liczyć na naprawdę wysoki poziom kultury a w programie m.in. najlepsze międzynarodowe produkcje opery, operetki, koncerty, balet, taniec współczesny ale też muzyka pop i jazz.
Podczas kilku wieczorów emitowane będą produkcje słynnych orkiestr, takich jak Filharmonicy Wiedeńscy, Wiedeńska Orkiestra Symfoniczna czy też Symfonicy Göteborscy. Również koncerty z berlińskiego amfiteatru Waldbühne będą należeć do atrakcji festiwalu.
Olbrzymi ekran i obraz HD oraz renomowany system nagłośnienia zapewnić mają niezapomniane przeżycia. Dla spragnionych i głodnych przygotowano natomiast wyśmienitą ofertę kulinarną. O podniebne rozkosze zatroszczy się 26 gastronomów serwujących nie tylko wiedeńskie specjały.
www.filmfestival-rathausplatz.at/festival/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.