Festiwal Filmowy w Wiedniu

archiwum stadtwienmarketing

W dniach 14. lipca – 4. września przed wiedeńskim Ratuszem odbędzie się Festiwal Muzyki Filmowej. To już 26 odsłona tego letniego festiwalu w austriackiej stolicy.

Na inaugurację festiwalu zaplanowano pokaz „La Boheme” Metropolitan Opera w Nowym Jorku w ramach nagrania „Met Opera HD Live”. Kultura wysoka przez 53 dni gościć będzie przed wiedeńskim Ratuszem, oczywiście dostępna dla wszystkich i bez biletów.

W roku ubiegłym festiwal odwiedziło 860 000 widzów i słuchaczy, nie tylko wiedeńczyków, ale również turystów przybyłych z różnych stron świata. Tegoroczni uczestnicy mogą również liczyć na naprawdę wysoki poziom kultury a w programie m.in. najlepsze międzynarodowe produkcje opery, operetki, koncerty, balet, taniec współczesny ale też muzyka pop i jazz.
Podczas kilku wieczorów emitowane będą produkcje słynnych orkiestr, takich jak Filharmonicy Wiedeńscy, Wiedeńska Orkiestra Symfoniczna czy też Symfonicy Göteborscy. Również koncerty z berlińskiego amfiteatru Waldbühne będą należeć do atrakcji festiwalu.
Olbrzymi ekran i obraz HD oraz renomowany system nagłośnienia zapewnić mają niezapomniane przeżycia. Dla spragnionych i głodnych przygotowano natomiast wyśmienitą ofertę kulinarną. O podniebne rozkosze zatroszczy się 26 gastronomów serwujących nie tylko wiedeńskie specjały.
www.filmfestival-rathausplatz.at/festival/