Reklama

Reklama

Reklama

środa, 30 październik 2013 13:07

Na wakacje jeździmy z internetem

Napisane przez AG
Na wakacje jeździmy z internetem archiwum Ski-amade

Według badań przeprowadzonych wśród swoich klientów przez biuro Tripsta.pl, w zakończonym niedawno sezonie wakacyjnym wyjeżdzający na wakacje Polacy najczęściej zabierali ze sobą oprócz ekwipunku plażowego przede wszystkim telefony komórkowe (38 proc.), smartfony (29 proc.), laptopy (21 proc.) oraz tablety (12 proc.).

Podobną tendencję widać u naszych sąsiadów. Dla porównania w smartfon na wakacje wyposaża się aż 59 proc. Włochów i ponad 40 proc. Niemców.
Ponad trzy czwarte badanych przyznało, że dokonuje rezerwacji za pośrednictwem przenośnych urządzeń elektronicznych. Najczęściej podróżujący dokonują tego za pośrednictwem laptopa (82 proc.). Poprzez stronę mobilną za pomocą smartfona lub tableta rezerwacji dokonuje 11 proc. użytkowników, natomiast 8 proc. korzysta z dedykowanych aplikacji mobilnych. Odpowiadający na ankietę, opisali również idealną aplikację mobilną pośrednicząca w rezerwacji biletu lotniczego: powinna być przede wszystkim intuicyjna w obsłudze (36 proc.). Za jej prostą budową powinna iść łatwość edytowania danych (30 proc.), dostęp do real time information (mapy) oraz dodatkowych funkcji (ubezpieczenia, przypomnienia wysyłane przez sms). Na samym końcu w odpowiedziach respondentów pojawia się ciekawy design aplikacji (4 proc).
Co czwarty ankietowany przyznaje, że podczas urlopu, mobilne urządzenia gwarantują mu stały dostęp do skrzynki pocztowej. Na ten czynnik wskazali nie tylko Polacy (26 proc.), ale także Rosjanie i Niemcy (29 proc.), Włosi i Turcy (26 proc.) oraz Rumuni (24 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.