Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 15 grudzień 2015 08:39

Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie nad Menem

Napisane przez MG
Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie nad Menem materiały prasowe

Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie trwający od 25 listopada do 22 grudnia ma w tym roku do zaoferowania między innymi tradycyjne rzemiosło, specjały kulinarne i sklepik z miodem. Jarmark rozciąga się od nabrzeża Menu, przez Römerberg i Liebfrauenberg aż do Hauptwache i jest otwarty od poniedziałku do soboty od godz. 10 do 21, a niedziele w godzinach od 11 do 21.

Dokoła największej świątecznej choinki w Niemczech unosi się zapach jabłek, orzechów, pierników i grzanego wina. Przyjemna atmosfera zachęca do tego, żeby przechadzać się między 200 stoiskami i budkami, rozglądając się za świątecznymi prezentami dla bliskich. Ten widoczny z daleka symbol, choinka, wypełniająca rynek atmosferą świąt Bożego Narodzenia, wraz z ratuszem i domami z muru pruskiego na Römerberg, wraz z historycznym kościołem św. Pawła i nowoczesną panoramą Frankfurtu, tworzy pełną kontrastów i nastrojową scenerię dla jednego z tych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech, które mogą poszczycić się najbogatszą tradycją.
Nastrojową muzykę i dźwięki kolęd odwiedzający usłyszeć mogą w każdą środę i sobotę o godz. 18, a następnie wzgórze Römerberg rozbrzmiewa pięknymi melodiami, granymi przez orkiestrę dętą, dochodzącymi z tarasu wieży starego kościoła św. Mikołaja. Kolędy z całego świata przedstawiane są w weekendy na scenie ustawionej obok choinki.

Również w tym roku Tourismus+Congress GmbH z Frankfurtu nad Menem oferuje wycieczkę z przewodnikiem po frankfurckim jarmarku bożonarodzeniowym pod hasłem „Wino, Wydarzenia historyczne & Wypieki" („Glühwein, Geschichten & Gebäck"). Uczestnicy mają możliwość zobaczenia jarmarku bożonarodzeniowego z galerii mieszczącej się na dachu starego kościoła św. Mikołaja i podziwiania fantastycznej panoramy miasta. Wycieczka jest ogólnie dostępna, istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

www.frankfurt-tourismus.de

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.