LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 20 październik 2015 09:34

Jordania czeka na Polaków

Napisane przez AG
Nayef Al Fayez, minister turystyki i zabytków Jordanii Nayef Al Fayez, minister turystyki i zabytków Jordanii AG

Sześciu touroperatorów z Jordanii oraz przedstawiciele linii lotniczych Royal Jordanian spotkali się w Warszawie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej i mediów branżowych. Na imprezie zorganizowanej przez firmę Aviareps był czas na prezentację Jordanii, workshop oraz rozmowy nieformalne.

Podczas prezentacji minister turystyki i zabytków Jordanii, Nayef Al Fayez, powiedział: "Chcemy zachęcić Polaków do przyjazdu do Jordanii i zapewnić o naszej gościnności. Zapraszamy do nas, bo chciałbym, żebyście się o zaletach naszego kraju sami przekonali. O tym, jak wielkie znaczenie przykładamy do rynku polskiego świadczy choćby fakt, że na spotkanie przybyli przedstawiciele jordańskich touroperatorów, linii lotniczych, ministerstwa turystyki i zabytków, Jordańskiego Biura ds Turystyki oraz naszej Ambasady. Pokazujemy w ten sposób, że zależy nam na współpracy i na tym, żebyście bezpośrednio od nas usłyszeli odpowiedzi na ewentualne pytania. Stosunki dyplomatyczne między Polską i Jordanią są od lat bardzo dobre i chciałbym, aby takie same były na płaszczyźnie turystycznej. Turystyka to najlepszy środek do budowania mostów przyjaźni między narodami."

Dyrektor Jordańskiego Biura ds Turystyki, Abdel Ala Razzaq Arabiyat, dodał: "Rząd Jordanii przywiązuje dużą wagę do turystyki, jako gałęzi gospodarki. Nasza branża ma także bardzo silne poparcie ze strony króla. Dwa lata temu przeanalizowaliśmy przeszkody, jakie stoją na zwiększeniu liczby gości i doszliśmy do wniosku, że najpoważniejszą jest możliwość dotarcia do naszego kraju. Najważniejszym działaniem było więc ulepszenie naszych lotnisk dla przyjęcia linii lotniczych. Chcemy przyjmować jak najwięcej samolotów, zwłąszcza tych z tanich przewoźników. Jordania ma bardzo strategiczne położenie na styku trzech kontynentów i powinniśmy to lepiej wykorzystywać dla rozwoju turystyki.
Obecnie dysponujemy trzema międzynarodowymi portami lotniczymi. Nasz narodowy przewoźnik Royal Jordanian realizuje ponad 600 rejsów tygodniowo do 54 kierunków. Wprowadziliśmy już pewne udogodnienia dla turystów i planujemy następne. Turyści z Europy korzystający z lotniska KHIA (King Hussein International Airport) w Akabie zwolnieni sa z opłat wizowych, zaś linie lotnicze ponoszą tylko 50 proc. opłat postojowych. Kolejną propozycja dla turystów jest Jordanian Pass, dzięki któremu otrzymują oni znaczne zniżki na wstęp do 34 atrakcji turystycznych w całej Jordanii a także zwolnienie od opłaty wizowej przy przylocie na lotnisko Królowej Alii w Ammanie.
Naszymi wielkimi zaletami są: umiarkowany klimat i bardzo gościnni mieszkańcy. Chcemy to wykorzystać w rozwoju turystyki. Pomoże w tym zapewne nasza lokalna, urozmaicona kuchnia.
Jordania to mały kraj, ale posiadający cały wachlarz ofert turystycznych w wielu jej sektorach- kulturalnym, zabytkowym, eventowym, aktywnym. Perłą oczywiście jest Petra, ale trzeba pamiętać, ze nie bez powodu Jordania nazywana jest muzeum na świeżym powietrzu. Goście mogą odwiedzać 21 miejsc historyczno-kulturalnych.
A do tego jeszcze oferujemy wyjątkowe miejsca na Morzem Martwym służące lecznictwu i wellness. To nasze naturalne SPA. Z kolei turystyka aktywna to przejażdżki po pustyni, loty balonem, wspinaczka, sporty wodne, nurkowanie. Bardzo ważnym elementem naszej turystyki są miejsca i szlaki religijne. W Jordanii znajdują się 34 miejsca wymieniane w Starym i Nowym Testamencie, choćby takie, jak miejsce Chrztu Jezusa czy Góra Nebo, z której Mojżesz spoglądał na Ziemię Obiecaną."