LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 08 wrzesień 2015 11:37

Chorwacja – apka pomoże znaleźć ulubione wino lub szynkę

Napisane przez AG

Dwoje studentów Slaven Kopic i Marija Marojević rozwijają wymyśloną przez siebie aplikację „NađiOPG". Celem jej odnajdywanie małych gospodarstw rodzinnych (OPG - obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) w Chorwacji.

Za pośrednictwem aplikacji, łatwo jest zobaczyć gdzie dane gospodarstwo się znajduje, znaleźć dane kontaktowe i uzyskać informacje na temat produktów i usług, które oferuje. Aplikacja ruszył 5 września.
Pomysłodawcy są zdania, że turystyka chorwacka mogłaby mieć wielkie korzyści z lokalnych produktów, ale nie są one do tej pory odpowiednio propagowane.

Slaven i Marija powiedzieli: „Najczęściej restauratorzy nie wiedzą, skąd pochodzą produkty używane w ich kuchni. A turyści o nie pytają i chcieliby je kupić. Wierzymy, że mali producenci mogą być siłą napędową naszej gospodarki i trzeba im poświęcić więcej uwagi i pomóc im promować się. Mamy w naszym kraju wiele produktów wysokiej jakości, ale musze one być lepiej dostępne. Głównym celem naszej aplikacji jest ułatwienie kontaktów gospodarstw rodzinnych z potencjalnymi klientami. Aplikacja ma również na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat jakości i korzyści płynących z produktów lokalnych. Ma pozwolić użytkownikom wybrać najtańsze i najbliższe produkty."