Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 lipiec 2015 11:44

Maroko – ponad 10,3 mln turystów w 2014 roku

Napisane przez AG
Marakesz Marakesz AG

Maroko odwiedziło w ubiegłym roku ponad 10,3 mln turystów, co oznacza w porównaniu do roku 2013 wzrost o 2,4 proc. Przychody z turystyki wyniosły 59,3 mld dirhamów.

Najbardziej wzrosła liczba turystów z Polski (+35 proc.), Wielkiej Brytanii +14 proc.) i krajów skandynawskich (+13 proc.).
Lepsze było pierwsze osiem miesięcy roku, kiedy liczba turystów w porównaniu do analogicznego okresu roku 2013, wzrosła o 8 proc., w ostatnich czterech miesiącach – spadła o minus 5 proc.

Minister turystyki Lahcen Haddad powiedział: „Atak terrorystyczny atak w Tunezji nie miał bezpośredniego wpływu na rezygnacje turystów z przyjazdów do Maroka. W sezonie letnim spodziewamy się ponad 2 mln gości."

Turystyka daje do budżetu Maroka ok. 8 proc. PKB, zatrudnionych jest w niej ok. pół miliona osób. Do roku 2022 chcielibyśmy osiągnąć liczbę 20 mln turystów rocznie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.