Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 lipiec 2015 16:31

Wiedeńskie Biennale 2015

Napisane przez MG
Seestadt Aspern Seestadt Aspern Schreinerkastler

Od 11 czerwca do 4 października trwają w Wiedniu Biennale 2015.

Wiedeńskie Biennale mają po raz pierwszy interdyscyplinarny charakter i łączą sztukę, wzornictwo i architekturę, a poprzez wykorzystanie kreatywnych pomysłów i artystycznych projektów poszukują nowych dróg w kierunku pozytywnych zmian.
Interdyscyplinarność oraz powiązanie aspiracji artystycznych z kreatywną gospodarką to cechy charakteryzujące nowe Wiedeńskie Biennale 2015. W myśl motta „Ideas for Change" chodzi o to, by nowe perspektywy zostały otwarte na najważniejsze tematy naszych czasów i mogły w ten sposób wspierać pozytywne zmiany naszego społeczeństwa.

Szczególnym aspektem biennale będzie cyfrowy modernizm, który pod względem swoich kulturowych i socjalnych następstw może być porównywalny z rewolucją przemysłową. Projekty w tym temacie przygotowało czterech międzynarodowych kuratorów: Pedro Gadanho (kurator architektury współczesnej w Museum of Modern Art, New York), Peter Weibel (Uniwersytet Sztuki Stosowanej w Wiedniu), Maria Lind (dyrektorka, Tensta Konsthall, Stockholm) i Harald Gründl (współpartner, EOOS, Institutsvorstand IDRV – Institute of Design Research Vienna).

Wystawy i projekty Wiedeńskiego Biennale 2015 prezentowane będą na różnych scenach w mieście: w MAK -u, w Kunsthalle Wien, w „Angewandte Innovation Laboratory" na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu, w wiedeńskim Centrum Architektury oraz w przestrzeni publicznej. Tematami będą ważne pytania o przyszłość takich dziedzin jak sztuka, wzornictwo i architektura, jako siły napędowe społecznych zmian, rozwoju struktur urbanistycznych, zagadnienia socjologiczne, takie jak starzenie społeczeństwa, czy też nowe dziedziny sztuki obecne w przestrzeni publicznej.
www.viennabiennale.org

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.