Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 06 lipiec 2015 11:57

Egipt odpowiada polskiemu MSZ: u nas jest bezpiecznie

Napisane przez AG

2 lipca polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało ostrzeżenie dla podróżujących „nie podróżuj". Ministerstwo Turystyki w Egipcie ubolewa nad tą decyzją polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako, że Egipt ciągle intensyfikuje działania zwiększające bezpieczeństwo turystów.

Oto treść komunikatu:
"Ministerstwo Turystyki podjęło specjalne kroki by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo w kraju. W infrastrukturę został zainwestowany znaczący budżet, Włożono dużo wysiłku, by podnieść poziom bezpieczeństwa we wszystkich turystycznych kurortach Morza Czerwonego takich jak Sharm el Sheikh, Marsa Alam i Hurghada), ale również w znanych na cały świat miejscach historycznych jak Luxor, Assuan, czy Giza.
Chcielibyśmy podkreślić, że Egipt powołał specjalną jednostkę tzw. Policję Turystyczną, która dba o bezpieczeństwo turystów i zabytków. Policja Turystyczna to zarówno tajne jak i umundurowane jednostki. Wszystkie są doskonale przeszkolone w kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa.

Egipt jako jedyny kraj w regionie podjął silne zapobiegawcze środki bezpieczeństwa takie jak np.:
- zainstalowanie bramek kontrolnych na wszystkich wejściach do hoteli, zabytków, muzeów etc.
- zainstalowanie systemu monitoringu (m. in. kamer) na ulicach
- wprowadzenie kontroli samochodów ze specjalnymi detektorami
- wprowadzenie obowiązkowych blokad na drogach i punktów, gdzie są sprawdzanie wszystkie samochody
- wprowadzono dodatkową kontrolę na wszystkich lotniskach, wjazdach do miast i regionów
- zmobilizowano dodatkowe siły policji (lotne i stacjonarne) do ochrony na terenie całego kraju, wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Wszystkie te środki bezpieczeństwa zostały zauważone przez środowisko międzynarodowe związane z turystyką. Każdego miesiąca tysiące turystów z całego świata, w szczególności z dużych europejskich rynków takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Włochy czy Francja. Turystów wysyłają najwięksi turoperatorzy z tych krajów, jak TUI, Thomas Cook, FTI Touristik, Schauinsland Reisen. Nie zauważyli oni, aby w ostatnim czasie cokolwiek wpłynęło negatywnie na rezerwacje, odnotowano wzrost zainteresowania tym kierunkiem w stosunku do zeszłego roku.

Również ruch turystyczny z Polski trwa nieprzerwanie dzięki m.in touroperatorom takim jak: EXIMtours, Sun&Fun, Alfa Star, Wezyr Holidays - Coral Travel, Itaka itd. Ruch turystyczny odbywa się nie tylko jak dotychczas, ale również i w przypadku Polski zwiększył się w stosunku do ubiegłego roku. Jednocześnie Ministerstwo Turystyki informuje, że jest w ciągłym kontakcie m. in. z Polską Izbą Turystyki oraz touroperatorami opracowując zasady współpracy, rozwoju turystyki i bezpieczeństwa.

Egipt jest i zawsze będzie miał status wyjątkowej destynacji turystycznej oferując mieszankę atrakcji z zakresu sportów wodnych, przyrody, starożytnej kultury czy SPA itp. Ten wspaniały kraj znany jest także z legendarnej gościnności i przyjaznej natury mieszkańców."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.