Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 20:01

Irlandia – ponad 10 proc. więcej przychodów z turystyki

Napisane przez MG

W pierwszym kwartale tego roku przychody z turystyki w Irlandii wzrosły w porównaniu z I kwartałem 2014 roku o 10,5 proc., liczba turystów zagranicznych wzrosła o 12,9 proc.

Minister Transportu, Turystyki i Sportu, Paschal Donohoe, powiedział: „Wiedzieliśmy, że początek roku był dobry dla sektora turystyki. Wyniki za pierwszy kwartał, że środki podjęte przez nasz rząd, mające na celu zwiększenie rozpoznawalności Irlandii zdają egzamin. Turyści zagraniczni wydali u nas ok 590 mln euro, o 10,5 proc. więcej niż przed rokiem. Nie spoczywamy jednak na laurach, mamy przygotowany bardzo dobry program marketingowy i chcemy, by do końca roku utrzymała się dobra passa sektora turystycznego."

Najbardziej w I kwartale wzrosły przychody związane z przyjazdami turystów z: kontynentalnej Europy – o 17,5 proc., z Ameryki Płn. – o 16,8 proc. i z Wielkiej Brytanii – o 5,8 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.