Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 kwiecień 2015 12:10

Grecka turystyka nabiera rozpędu

Napisane przez AG
Plaża na wyspie Kos Plaża na wyspie Kos KG

Po udanym zeszłym roku, również pierwszy kwartał 2015 roku jest dla turystyki greckiej pomyślny – kraj ten odwiedziło już 810 tysięcy zagranicznych turystów, o 180 tys. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach roku 2014 (wzrost o 29 proc.)

Stowarzyszenie Greckich Organizacji Turystycznych (SETE) ogłosiło w środę, że spodziewa się w tym roku 25 mln gości zagranicznych.
Lotnisko w Atenach odnotowało 29,5 proc. wzrost liczby przylatujących turystów, niewiele mniejszy wzrost odnotowano także na lotnisku w Salonikach – 22,3 proc. Według SETE, dobry początek roku, daje podstawy do optymizmu, co do wydłużenia sezonu turystycznego w Grecji.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.