Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 luty 2015 09:15

Na karnawał do Dunkierki

Napisane przez MG
Muzeum upamiętniające Operację Dynamo w roku 1940 Muzeum upamiętniające Operację Dynamo w roku 1940 archiwum dunkirk-tourism.com

Każdego roku francuska port staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków, mieszkających w Londynie lub w południowo-wschodniej Anglii.

Na turystów czeka tu 15 kilometrów piaszczystych plaż, restauracje i bary serwujące tradycyjne flamandzkie potrawy i owoce morza, muzeum historyczne, pola golfowe oraz ponad 400 sklepów.
Do Dunkierki można przyjechać już teraz, na przełomie lutego i marca, kiedy to odbywa się bardzo kolorowy karnawał. Przez miasto przechodzą roztańczone korowody. Każdy uczestnik zabawy jest przebrany w kostium karnawałowy, których wypożyczalnia jest czynna w trakcie imprezy. Przez kilka zimowych tygodni Dunkierka tętni życiem w rytm gorącej muzyki oraz kolorowych parad, które są organizowane na ulicach miasta. Te osoby, które chcą odpocząć od zgiełku karnawałowych szaleństw, mogą wybrać się na romantyczny spacer promenadą wzdłuż popularnej plaży Malo les Bains. Osoby z zamiłowaniem do historii mogą natomiast odwiedzić Memorial de Souvenir. To stała ekspozycja poświęcona Operacji Dynamo czyli ewakuacji wojsk alianckich z Dunkierki w 1940 roku, wśród muzealnych eksponatów znajdują się również polskie motywy. Kolejnym punktem wizyty w Dunkierce może być wejście na gotycką dzwonnicę, z której rozpościera się widok na całe miasto.
http://www.dunkirk-tourism.com.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.