Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 grudzień 2014 12:56

Niemcy odwiedza rekordowa liczba turystów

Napisane przez AG
Berlin Berlin AG

W 2013 roku Niemcy odwiedziło 71,9 mln turystów zagranicznych. Wykupili oni 3,2 milionów noclegów więcej niż rok temu. Goście z sześciu najlepszych krajów stanowili 52 proc. wszystkich odwiedzających ten kraj.

Najwięcej noclegów wykupili Holendrzy (10,8 mln), potem Szwajcarzy (5,5 mln) i Amerykanie (4,3 mln). Polacy z 2,2 mln noclegów znajdują się na 12 miejscu.

 

Jak podkreśliła Agata Płońska z Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT): „Trzeba pamiętać, że dane powyższe obejmują noclegi w obiektach powyżej 8 łóżek. Sporo Polaków nocuje w apartamentach, pokojach, również ci, którzy licznie jeżdżą na targi. Tak więc możemy założyć, że Polacy wykupili ok. 3 mln noclegów. Najważniejszą grupą wiekową wśród Polaków, są turyści w wieku 15 – 45 lat. Liczba reprezentantów grupy wiekowej 15-31 lat wzrosła w ostatnim roku o 8,1 proc."

Liczba odwiedzających Niemcy rośnie nieprzerwanie do 2004 roku. W zeszłym roku, wszystkich turystów, krajowych i zagranicznych przekroczyła 410 mln.
W pierwszych sześciu miesiącach roku 2014, liczba turystów Niemczech, wzrosła w porównaniu z pierwszym półroczem 2013 roku o 6 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.