LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 12 listopad 2014 12:53

Jubileuszowa „Środkowoeuropejska Karuzela Teatralnej”

Napisane przez AG
Piotr Szalsza Piotr Szalsza archiwum artysty

Od 10 listopada, w Wiedniu trwa „Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna" - międzynarodowy festiwal teatrów z krajów Europy Środkowej. Pierwszego dnia dziesiątej, jubileuszowej edycji, został uhonorowany polski reżyser, Piotr Szalsza.

Na otwarcie festiwalu odbyła się prezentacja sztuki Thomasa Bernharda „Po prostu skomplikowane", ale zanim to nastąpiło, Piotr Szalsza został odznaczony Austriackim Krzyżem Zasługi w dziedzinie nauki i sztuki. Wieczór był również okazją do świętowania 70-tych urodzin i 50-lecia pracy artystycznej, w tym trzydziestu lat na scenie austriackiej, tego polskiego muzyka, reżysera i scenarzysty.
Monodram „Po prostu skomplikowane" to opowieść o szukaniu odpowiedzi na pytanie o sens życia, które nieuchronnie zbliża się do końca. To opowieść o walce z nieuchronnym przemijaniem, starzeniem się i z samotnością.
W programie festiwalu, który potrwa do 15 listopada 2014 roku znalazły się również występy grup teatralnych z Czech, Słowacji i Węgier.
Organizatorzy Środkowoeuropejskiej Karuzeli Teatralnej, dyrektorzy Teatru Brett, Nika Brettschneider i Ludvik Kavin, zostali w październiku 2013 roku wyróżnieni nagrodą Centrope-Preis 2013 za aktywność i zaangażowanie w rozwój obszaru Europy Środkowej poprzez projekty ponadgraniczne, jednoczące różne narody.
www.theaterbrett.at