Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 październik 2014 13:44

Joan Miró w wiedeńskiej Albertinie

Napisane przez AG
Der Bauernhof, 1921/22 Der Bauernhof, 1921/22 Successió Miró 2014/Bildrecht, Wien, 2014

W wiedeńskiej Albertinie od 11 stycznia 2015 roku będzie można obejrzeć prace Katalończyka Joan Miró. Wystawa będzie nosić tytuł: „Miró. Z ziemi do nieba".

Będzie ona pokazywać twórczość Joana Miró – od samych początków, do jego późnych dzieł z lat 70-tych XX w. Wybór około 100 dzieł, wśród nich obrazy i rysunki, przedstawia intelektualną i rzemieślniczą drogę artysty, której główne motto brzmiało: „Z ziemi do nieba".
Miró inspirował się poezją, muzyką i intuicją. To artysta, którego twórczość prze całe życie powiązana była z jednej strony z pochodzeniem, z drugiej z dążeniem do wolności i niezależności. Jego malarstwo pełne lekkości, spontaniczności oraz poezji powstawało w wyniku przemyślanego procesu twórczego oraz odniesienia do tego co naturalne i pierwotne.
www.albertina.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.