Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 sierpień 2014 09:56

Wielka Brytania bije rekordy popularności

Napisane przez AG
Widok z wieży Victoria w Westminster w Londynie Widok z wieży Victoria w Westminster w Londynie archiwum Visitbritain

Według wyników opublikowanych przez z Narodowy Urząd Statystyczny Wielkiej Brytanii, w pierwsza polowa 2014 roku była najlepszą w historii brytyjskiej turystyki, jeśli chodzi o liczbę turystów odwiedzających ten kraj. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku odnotowano ich 16,4 mln. To o 8 proc. więcej niż w pierwszej połowie roku 2013.

Tylko w czerwcu zeszłoroczny wynik został poprawiony o 10 proc., Wielką Brytanię odwiedziło w tym miesiącu 3,18 mln turystów, zaś ich wydatki były o4 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosły 1,98 mld funtów.
Również liczba podróży biznesowych wzrosła w czerwcu w porównaniu z czerwcem roku biegłego - o 6 proc.
Największy ruch turystyczny do Wielkiej Brytanii generują turyści z 15 państw Unii Europejskiej, ich liczba wzrosła, w porównaniu do roku ubiegłego, o 10 proc. a w czerwcu osiągnęła 1,78 mln. Kraje spoza UE odnotowały w czerwcu wzrost liczby turystów o 28 proc.
Fachowcy spodziewają się udanej jesieni pod względem turystyki przyjazdowej. Przewidują, że ponad dwa miliony gości odwiedzi wystawy i wydarzenia kulturalne w Wielkiej Brytanii.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.