Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 sierpień 2014 08:43

Na Dżerbie 150 zagranicznych artystów tworzy murale

Napisane przez AG
Polski mural na Dżerbie Polski mural na Dżerbie archiwum ONTT

150 artystów z 30 krajów świata, na zaproszenie francuskiej galerii „Itinerrance" z Paryża oraz władz tunezyjskich przylecieli na wyspę, aby wziąć udział w tworzeniu muzeum street artu.

Galerię powstających prac oraz intrygującą zapowiedź projektu można obejrzeć tu: www.djerbahood.com.
Erriadh to małe miasteczko na Dżerbie, którego główną atrakcją było to, że jest starą dzielnicą żydowską i sąsiaduje z synagogą El Ghriba, miejscem ważnym dla żydów z diaspory tunezyjskiej oraz tych z całego świata, którzy co rocznie przybywają tu w maju na uroczystą i radosną pielgrzymkę.
Projekt powstaje we współpracy i za zgodą lokalnych mieszkańców, którzy użyczają ścian i dachów pod powstające dzieła. Jeden z mieszkańców Erriadh zapytany jak ocenia przeistaczanie się jego miasta w otwartą galerię, tak odpowiada: „Czasami potrzeba czegoś pochodzącego z zewnątrz, żeby poczuć się ważnym, żeby uświadomić sobie piękno swojego miasta." Erriadh na stałe zmienia swój wygląd, a tunezyjska wyspa Dżerba zyskuje nowe miejsce warte odkrycia przez turystów. Nowy Erriadh staje się galerią nowoczesnego street artu, muzeum na świeżym powietrzu, otwartym 24 godziny na dobę. Swój wkład w nowy wygląd miasteczka wniósł też polski artysta z Gdańska, Mariusz M-city Waras (www.m-city.HYPERLINK "http://www.m-city.org/"org ).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.