Na Dżerbie 150 zagranicznych artystów tworzy murale

archiwum ONTT

150 artystów z 30 krajów świata, na zaproszenie francuskiej galerii „Itinerrance” z Paryża oraz władz tunezyjskich przylecieli na wyspę, aby wziąć udział w tworzeniu muzeum street artu.

Galerię powstających prac oraz intrygującą zapowiedź projektu można obejrzeć tu: www.djerbahood.com.
Erriadh to małe miasteczko na Dżerbie, którego główną atrakcją było to, że jest starą dzielnicą żydowską i sąsiaduje z synagogą El Ghriba, miejscem ważnym dla żydów z diaspory tunezyjskiej oraz tych z całego świata, którzy co rocznie przybywają tu w maju na uroczystą i radosną pielgrzymkę.
Projekt powstaje we współpracy i za zgodą lokalnych mieszkańców, którzy użyczają ścian i dachów pod powstające dzieła. Jeden z mieszkańców Erriadh zapytany jak ocenia przeistaczanie się jego miasta w otwartą galerię, tak odpowiada: „Czasami potrzeba czegoś pochodzącego z zewnątrz, żeby poczuć się ważnym, żeby uświadomić sobie piękno swojego miasta.” Erriadh na stałe zmienia swój wygląd, a tunezyjska wyspa Dżerba zyskuje nowe miejsce warte odkrycia przez turystów. Nowy Erriadh staje się galerią nowoczesnego street artu, muzeum na świeżym powietrzu, otwartym 24 godziny na dobę. Swój wkład w nowy wygląd miasteczka wniósł też polski artysta z Gdańska, Mariusz M-city Waras (www.m-city.HYPERLINK “http://www.m-city.org/”org ).