Rafał Czaja prezydentem Wielkopolskiej Izby Turystycznej

Znamy nowego prezydenta WIT
Rafał Czaja, prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej/fot. fb WIT

W ostatni poniedziałek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Członków Wielkopolskiej Izby Turystycznej dokonało wyboru nowego prezydenta. Został nim, do tej pory pełniący obowiązki, Rafał Czaja.

Podczas zebrania uzupełniono również skład zarządu.  Do obecnego zarządu w składzie: Eliza Smolińska – wiceprezydent, Grażyna Bartkowiak – skarbnik, Agnieszka Budny, Janusz Szymański dołączyli: Robert Waloch ( OCH Travel) oraz Jan OIczykowski (Misja Travel).

Przypomnijmy, że poprzedni prezydent WIT, pełniący tę funkcję od 2005 roku, Wojciech Kolat, zmarł pod koniec sierpnia.
9 września, zarząd WIT powierzył pełnienie obowiązków Rafałowi Czai. Początkowo miał to czynić do końca kadencji zarządu czyli do marca 2021.

Rafał Czaja aktywnie wspierał zmarłego Włodzimierza Kolata, angażując się w różnorodne inicjatywy branży turystycznej, współpracę z innymi izbami oraz kontakty z biurami i instytucjami zajmującymi się turystyką.

Jak podano w komunikacie WIT, Czaja jest od 12 lat jest właścicielem biura podróży Wilda Travel, dzięki któremu wiele osób zrealizowało swoje podróżnicze marzenia, przełamując stereotypowe myślenie o ograniczeniach wynikających z wieku, odległości czy zasobności portfela. Prywatnie jest podróżnikiem, który odwiedził już blisko 50 krajów, wielbicielem wypraw samochodowych i off-roadu, miłośnikiem przyrody i aktywnego spędzania wolnego czasu, zapalonym rowerzystą, wędkarzem, kajakarzem i narciarzem.

 

Nie żyje Włodzimierz Kolat, prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej