Nie żyje Włodzimierz Kolat, prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej

wlodzimierz-kolat
Włodzimierz Kolat

W najgorszym w historii polskiej turystyki roku otrzymujemy coraz więcej złych wiadomości. Zmarł Włodzimierz Kolat, wieloletni prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej.

„Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego nieodżalowanego przyjaciela śp. Włodzimierza Kolata. Odszedł wspaniały Człowiek, Mąż, Ojciec i Dziadek. Ukochanej Żonie Lili oraz Synowi z Rodziną składamy najszczersze wyrazy współczucia. Krzysztof z Kasią i rodziną” – zawiadomiła rodzina Zmarłego.

Włodzimierz Kolat od 2005 roku pełnił funkcję Prezydenta Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Był przedsiębiorcą w branży turystycznej, od zawsze związanym z turystyką. W 1991 roku założył własne przedsiębiorstwo transportowe, obsługując głównie przewozy międzynarodowe. W 1992 roku był członkiem założycielem Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Został nagrodzony licznymi odznaczeniami m.in: Odznaka Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego oraz Odznaka Zasłużony dla Turystyki.

„Wprowadził w Izbie przejrzyste zasady działania i doprowadził do znacznej rozpoznawalności Izby w kraju. Zapamiętamy Prezydenta jako osobę ogromnie zaangażowaną w sprawy Izby oraz całej branży turystycznej. Zawsze pomocny i uczynny w wielu sprawach. W pracę na rzecz Izby wkładał całe swoje serce, czas oraz swoją wiedzę i doświadczenie. Będzie nam Go bardzo brakowało” – napisali koledzy Włodzimierza Kolata z WIT.

„Włodka znałam od kilkunastu lat. Jako prezesi izb regionalnych spotykaliśmy się podczas wielu spotkań, konferencji, targów. Wspólnie walczyliśmy o spójność prawa w turystyce. W mojej pamięci na zawsze pozostaną fantastyczne spotkania branży w Ślesinie oraz niezapomniany tekst Włodka podczas targów poznańskich, kiedy rozmawiając ze sobą na tematy ściśle tajne jeden z wystawców zapytał nas po angielsku o czym rozmawiamy, Włodek odpowiedział: „Discutions underground.” Miał niesamowite poczucie humoru. I tak go zapamiętam” – wspomina Małgorzata Karwat z Polskiej Izby Turystyki.

„Odszedł Włodek Kolat – prezydent Wielkopolskiej Izby Turystyki. Sprawował tę funkcję przez kilka kadencji. Sprawiał wrażenie, że pełni tę funkcję trochę z poczucia misji, a po trochę też z poczucia, że nie ma za wielu chętnych, którzy oddaliby się działalności społecznej kosztem prowadzenia własnej firmy” – dodaje Marek Śliwka z Logos Travel:

“Obserwując Włodka odnosiłem wrażenie, że żył dla innych, zawsze potrafił wyciągnąc pomocną doń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność. Był uparty i wytrwały, dlatego też nie poddawał się nigdy, nie zakładał niepowodzenia i nie mówił, że nie podoła. Nawet w tak krytycznie trudnym czasie, jaki nastał dla branży turystycznej po ogłoszeniu pandemii. Miał jednocześnie olbrzymie poczucie humoru i spory dystans do siebie. To ktoś taki, przy którym każdy mógł się poczuć bezpiecznie. Odszedł nagle – będzie go nam brakować.”

Msza święta pogrzebowa za śp. Włodzimierza Kolata odbędzie się w czwartek 27 sierpnia o godz. 9.30 w Kościele pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu przy ul. Palacza 7. Po mszy wyprowadzenie zwłok i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu Górczynskim przy ul. Ściegiennego 35. (Ok.11-tej).

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center