Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 06 wrzesień 2019 15:16

Trzy wrześniowe weekendy z promocją na poranne wjazdy na Kasprowy Wierch

Napisane przez MM
Trzy wrześniowe weekendy z promocją na poranne wjazdy na Kasprowy Wierch PKL

Od 23 września do końca listopada kolej linowa PKL Kasprowy Wierch nie będzie dostępna dla turystów. PKL zachęcają do tego, by zaplanować swoją wizytę na Kasprowym Wierchu z wyprzedzeniem, zanim ruszą prace techniczne. Przez trzy kolejne weekendy września, od piątku do niedzieli na odwiedzających czekają promocyjne bilety na poranne przejazdy.

Kolejka na Kasprowy Wierch będzie przechodzić planowaną renowację i przeglądy techniczne. W tym czasie specjaliści PKL i producenta kolei przesuną między innymi liny nośne – jest to wymagane ze względów bezpieczeństwa raz na 12 lat. Przez osiem tygodni, począwszy od 23 września, nie będzie więc można korzystać z usługi

Turyści planujący wizytę na Kasprowym Wierchu podczas nadchodzących weekendów mogą skorzystać ze specjalnej promocji w sklepie internetowym PKL. Bilety na przejazdy w godzinach: 7.30, 7.40 i 7.50 w piątki, soboty i niedziele można kupić o 10 zł taniej. Promocja obowiązuje do 22 września, później rozpoczną się planowane prace techniczne.

„Aby maksymalnie skrócić czas przestoju, prace będą prowadzone równolegle na dwóch odcinkach pomiędzy stacjami Kuźnic – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch” – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Przesuwanie lin nośnych kolei to procedura, która zgodnie z przepisami PKL i normami bezpieczeństwa musi odbyć się co 12 lat. Trwający osiem tygodni proces ma na celu zapewnienie poprawnej eksploatacji kolei i zachowanie norm gwarantowanych przez producenta. Prace będą się odbywać na każdej ze stacji PKL Kasprowy Wierch, na ośmiu linach nośnych, których łączna masa wynosi ok. 200 ton.

Godziny funkcjonowania kolei linowej na Kasprowy Wierch dostępne są na stronie internetowej www.pkl.pl. Bilety można nabyć z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę w biletomatach, a także w internecie poprzez stronę www.sklep.pkl.pl. Informacje o tym, jak kupić bilety na podróż na Kasprowy Wierch znajdują się w zakładce ProstoNaKasprowy.pl na stronie Polskich Kolei Linowych.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.