Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 maj 2019 16:52

Kolejka na Kasprowy Wierch już działa po wiosennym przeglądzie

Napisane przez MM
Kolejka na Kasprowy Wierch już działa po wiosennym przeglądzie PKL

Od 15 maja turyści mogą znowu korzystać z kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zakończył się wiosenny przegląd techniczny, który Polskie Koleje Linowe przeprowadzają co roku po sezonie zimowym. Sprawdzone zostały urządzenia i obiekty kolei linowej, pracownicy PKL zrealizowali też konieczne prace konserwacyjne.

Po kilkudniowej przerwie związanej z sezonowym przeglądem technicznym, Kasprowy Wierch jest już gotowy na ponowne przyjęcie odwiedzających.

Działa kolejka na Kasprowy Wierch

„Naszym najważniejszym zadaniem jest, by bezpiecznie i komfortowo przewozić naszych klientów. Jak co roku na wiosnę, przed sezonem letnim zgodnie z zaleceniami producenta przeprowadziliśmy niezbędny, zaplanowany wcześniej przegląd techniczny. Sprawdziliśmy między innymi liny, elementy łączące, układy hamulcowe oraz system bezpieczeństwa związany ze sterowaniem ruchem” – tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbyły się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden z elementów stałej współpracy, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych.

W górach nadal śnieg

Sezon narciarski w Tatrach już się skończył i trasy zjazdowe są zamknięte, ale to nie oznacza, że w górach nie spotkamy już zimowych warunków. Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. W związku z tym turyści wybierający się w te okolice powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze i przestrzegać zasad zimowej turystyki górskiej. Osoby planujące wyprawy w góry zachęcamy do odwiedzenia strony www.odpowiedzialniewgory.pl. Można tu znaleźć wiele praktycznych i ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznej turystyki wysokogórskiej. Swoją wiedzą podzielili się z nami doświadczeni ambasadorowie, m.in. sportowcy, ratownicy i przewodnicy górscy.

Przeglądy techniczne zakończyły się także w pozostałych ośrodkach PKL. Wszystkie ośrodki i koleje PKL są dostępne dla turystów. Godziny otwarcia ośrodków i kursowania kolei można sprawdzić na stronie www.pkl.pl.

Bilety, czyli tourpassy na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem można nabyć w biletomatach w Zakopanem, sklepie internetowym online na stronie www.pkl.pl lub w Biurach Obsługi Klienta PKL. W ten sposób bilety kupimy nie tylko na Kasprowy Wierch, ale również do ośrodków i na przejazdy koleją na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką, Palenicę, Górę Żar i Górę Parkową.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.