Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 marzec 2019 13:26

XIV Festiwal Śląskie Smaki już za 3 miesiące

Napisane przez AG
XIV Festiwal Śląskie Smaki już za 3 miesiące archiwum Ślaskie Smaki

Czternasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki odbędzie się 16 czerwca w parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach.

W konkursie kulinarnym do walki o tytuł Eksperta Śląskich Smaków oraz złoty, srebrny czy brązowy durszlak stanąć może każdy: profesjonaliści, uczniowie szkół gastronomiczny i amatorzy. W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć maksymalnie 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii).

Ekipy amatorów mogą się składać z 1 do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – z 1 do 2 osób.

Regulamin naborów dla drużyn chcących pokazać swoje możliwości kulinarne jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl.

Elementem Festiwalu jest Bitwa Smaków, w której udział bierze doskonale wszystkim znany Remigiusz Rączka wraz z kolegą po fachu. Zmierzą się z tematem właściwym dla miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, ale to jeszcze tajemnica. A dodatkową atrakcją będzie m.in. koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Najmłodsi również nie będą się nudzić – będą czekać na nich konkursy i animacje. Nie zabraknie również przedstawicieli Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.