Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 02 luty 2018 10:54

Ján Bošnovič odwołany ze stanowiska

Napisane przez Adam Gąsior
Od lewej: Jan Bośnovicz i redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl na Rysach. Od lewej: Jan Bośnovicz i redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl na Rysach. AG

Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce (od 1 października 2002 roku), Ján Bošnovič został odwołany ze stanowiska.

Ján Bošnovič kończy pracę w Warszawie 1 marca 2018 roku, po 15,5 roku prowadzenia biura.

Przypomnijmy, że ponad rok temu, 1 stycznia 2016 roku przestała istnieć, jako samodzielny twór, (po 20 latach) Słowacka Agencja Ruchu Turystycznego (SACR). Jej zadania przejęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego.
W listopadzie 2016 roku Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego rozpisało konkurs na jego stanowisko (chcą połączyć promocję Polski i Litwy), jednak po miesiącu wycofało się z tego nierozsądnego pomysłu (czytaj TUTAJ).

Ján Bošnovič dyrektorem Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce został (założył je) 1 października 2002 roku. Od tej pory Słowacja zyskała na popularności a branża i dziennikarze zyskali wyjątkowego i nieocenionego sojusznika.

Odwołanie jego to bardzo zła wiadomość dla polskich biur podróży i mediów. Jánka Bošnoviča nie da się tak łatwo zastąpić.

Jest nie tylko jednym z bardziej znanych i lubianych dyrektorów narodowych ośrodków informacji turystycznej w Polsce. Jest wielkim przyjacielem Polski i Słowacji, Słowakiem i w pół Polakiem.

To Jankowi większość dziennikarzy zawdzięcza swój pierwszy i kolejne kontakty ze Słowacją. To dzięki niemu, jego niespożytej energii i wytrwałości, Słowacja była przez ostatnie 15 lat jednym z bardziej aktywnych uczestników targów turystycznych w Polsce.

Janek zorganizował wyjazdy dla dziesiątek biur podróży i setek dziennikarzy. Jego biuro było otwarte dla wszystkich chcących czegokolwiek dowiedzieć się o Słowacji. Wielu z nas, dziennikarzy poznało Słowację, jej tajemnice, mniej znane miejsca dzięki Jankowi. To Janek promował skutecznie w Polsce słowackie uzdrowiska, aquaparki, kuchnię słowacką i wina. Przed jego ewentualnym następcą stoi bardzo trudne zadanie.

Ján Bošnovič zostaje w Polsce, nie wie jednak jakie są jego dalsze plany zawodowe.