Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 styczeń 2018 15:19

Mniejsze zainteresowanie feriami w Polsce

Napisane przez MM
Jaworzyna Krynicka Jaworzyna Krynicka archiwum PKL

W styczniu liczba rezerwacji w obiektach rezerwowanych na platformie Nocleg.pl spadła o jedną piątą – podała PAP.

W tym tygodniu zimowy wypoczynek rozpoczynają uczniowie pięciu województw. Po nich w drugiej połowie lutego ferie zaczną się w kolejnych pięciu. Jak informuje PAP, ferie w kraju cieszą się jednak mniejszą popularnością niż rok temu. 

Zima gorsza dla hotelarzy

„Liczba styczniowych rezerwacji jest we współpracujących z nami obiektach wyraźnie niższa. Spadła o 24%"  mówi Grzegorz Kołodziej z portalu Nocleg.pl. "To dobra wiadomość dla spóźnialskich, którzy do ostatniej chwili zostawili decyzję o wyjeździe, bo wciąż mają w czym wybierać. Gorsza dla hotelarzy, bo w zeszłym roku o tej porze mogli cieszyć się większym obłożeniem”  wyjaśnia.

Mimo mniejszego zainteresowania ceny na „Południu” nie spadły. Przeciwnie, turyści, którzy zdecydują się na zimowy wypoczynek w polskich górach muszą wciąż liczyć się z cenami wyższymi niż w zeszłym roku. W Karpaczu, Zakopanem, Szczyrk jest to średnio o 25 złotych dziennie więcej za osobę.

Ceny nie spadają

Na cenę wpływają koszty ogrzewania, podnoszony z roku na rok standard obiektów, ale też program zimowych atrakcji przygotowanych ze względu na ferie. Dodatkowe animacje czy specjalne menu dla najmłodszych stają się standardem.

„W tym sezonie trzeba postarać się bardziej, bo polscy górale coraz częściej muszą konkurować o klienta z ośrodkami zagranicznymi, głównie z kompleksową ofertą włoskich i słowackich kurortów, oraz z wielkomiejskimi ofertami rozrywki dla wypoczywających uczniów” - wyjaśnia Grzegorz Kołodziej.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.