Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

sobota, 14 październik 2017 16:24

Mazowsze – udany pierwszy workshop

Napisane przez AG
Mazowsze – udany pierwszy workshop AG

W ostatni czwartek w Centrum Kultury Wilanów odbył się pierwszy workshop organizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. Wzięli w nim udział operatorzy produktów turystycznych z Mazowsza oraz biura podróży zainteresowane przywiezieniem turystów do tego regionu.

Jak podkreślają organizatorzy, workshop był kolejnym etapem działań prowadzonych od 2011 roku przez MROT na rzecz rozwoju i promocji produktów turystycznych województwa. W tym czasie zostało stworzonych kilkanaście sieciowych produktów turystycznych, pozwalających skorzystać z największych atrakcji regionu.
Początkowo osobne oferty turystyczne, noclegowe, gastronomiczne, kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe, imprezy, atrakcje dla dzieci, rejsy, etc. połączono w tzw. produkty sieciowe, gdzie współpracujący ze sobą partnerzy stworzyli atrakcyjne scenariusze zwiedzania z możliwością samodzielnego wyboru przez turystów indywidualnych lub biura podróży.

Jacek Janowski z POT, opowiedział o aktywności POT w zakresie promocji produktów turystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem konkursu na najlepszy produkt turystyczny.
Iwona Majewska z MROT przedstawiła prowadzone przez Organizację działania na rzecz komercjalizacji produktów turystycznych regionu.

W części roboczej workshopu przedstawiciele ok. trzydziestu biur podróży reprezentujących turystykę przyjazdową do Polski, turystykę krajową, turystykę młodzieżową oraz sektor MICE mieli okazję porozmawiać z 35 przedstawicielami dziewięciu grup produktowych.

Te 9 stanowisk, reprezentujących 9 obszarów tematycznych, to:

1. Industrialne Mazowsze to m.in. Stacja Muzeum, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Muzeum Kolejki Piaseczno, wszystkie atrakcje Żyrardowa).

2. Szlak Kulinarny Mazowiecka Micha Szlachecka to m.in. Dwór Mościbrody z całą ofertą, restauracja i sklep ekologiczny „Zaścianek Polski”, gorzelnia „Chopin” w Krzesku, Młyn Gąsiorowo.

3. Weekend z Termami Mszczonów to m.in. baseny termalne - Termy Mszczonów wraz z ofertą aktywnej turystyki pieszej i rowerowej w okolicy.

4. Misja Kampinos to m.in. Park Rozrywki Julinek z bazą noclegową, gastronomiczną, Palmiry z muzeum, Twierdza Modlin z kilkoma trasami zwiedzania, cyklicznymi wydarzeniami oraz ofertą questów i turystyki aktywnej - kajakowej, rowerowej, pieszej.

5. Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 r. to m.in. oferta Ossowa, park kulturowy Ossów – wrota Bitwy Warszawskiej 1920 r. ze specjalną ofertą edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

6. Odkryj rzekę Wisłę to m.in. rejsy tradycyjnymi pychówkami z żaglami rozprzowym, wyjątkowa oferta kulinarna Urzecza i wydarzenia cykliczne związane z flisackimi tradycjami - Flis Festiwal, pielgrzymki rzeczne, procesja Zielone Świątki na Wiśle.

7. Szlak Książąt Mazowieckich to m.in. bardzo atrakcyjna oferta zamków Książąt Mazowieckich z całym cyklem wydarzeń jak turnieje rycerskie, festiwale smaku czy tak ciekawe miejsca jak Muzeum Szlachty Mazowieckiej).

8. Wielki Gościniec Litewski to ponadregionalna inicjatywa turystyczna z ofertą gastronomiczną, noclegową, edukacyjną, stadninami koni, agroturystyką i interesującymi historycznie miejscami jak np. Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku na trasie Warszawa-Wilno.

9. Szlak Chopinowski to miejsca związane z twórczością Chopina już znane, ale również te mniej wypromowane a warte odwiedzenia - m.in. Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach, a w Warszawie np. koncerty z kolacją.

Imprezę zakończyły rozmowy kuluarowe połączone z degustacją potraw regionalnych Urzecza, gdzie zaserwowano: siuforek – tradycyjną zupę rybną flisaków, pierogi z Urzecza z farszem z kapusty, grzybów i mięsa, barszcz chrzanowo-buraczany - potrawę z certyfikatem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza.
Wśród gości byli m.in. prezes Polskiej Organizacji Turystycznej - Robert Andrzejczyk (wpadł na krótko), zastępca dyrektora dep. kultury, promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego - Izabela Stelmańska, zastępca burmistrza dzielnicy Wilanów - Artur Buczyński, prezes Forum Turystyki Przyjazdowej - Tadeusz Milik, prezes oddziału mazowieckiego Polskiej Izby Turystyki - Dariusz Wojtal, przewodniczący Warszawskiej Izby Turystyki - Andrzej Szymański. Rolę gospodarza pełnił Jan Błoński, prezes MROT.